Lietuvoje

2019.04.03 13:04

Monkevičius teigia pašalinęs daug įstaigose nustatytų trūkumų, bet žmonių neatleis (papildyta)

Saulius Jakučionis, BNS2019.04.03 13:04

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius trečiadienį pranešė pašalinęs didelę dalį pavaldžiose įstaigose audito metu nustatytų trūkumų ir patvirtino dėl pažeidimų neketinantis atleisti nė vieno žmogaus.

„Daugelį dalykų mes jau esame išsprendę“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras.

Jis teigė paprašęs auditorių informuoti, „jeigu reikėtų spręsti dėl bet kokio personalijos fakto“.

„To man iki šiol nieks nepateikė“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Auditas pernai buvo inicijuotas per mokytojų streiką, žadant iš neefektyviai naudojamų įstaigų lėšų surasti papildomų išteklių pedagogų algoms didinti.

Tuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) laikinai vadovavo susisiekimo ministras Rokas Masiulis, pareiškęs, jog audito metu nustatyti pažeidimai yra netoleruotini.

A. Monkevičius teigė, jog reagavo jau į preliminarias audito išvadas, ir sausio pabaigoje buvo duoti nurodymai ministerijos padaliniams „parengti procedūras, kad būtų išvengta bet kokio neskaidrumo viešuosiuose pirkimuose“.

„Aš manau, kad ministerija jau nuo vasario mėnesio turėjo naujas teisines sąlygas ir priežiūrą, kad tokių dalykų nebūtų“, – sakė ministras.

Kaip dažniausią problemą A. Monkevičius įvardijo pirkimus iš vieno šaltinio, nors sakė, kad „kai kur tokie dalykai nėra rimti pažeidimai“, nors ir jų turėtų nelikti.

„Pirkimas iš vieno šaltinio. Iš tikrųjų to neturi būti. Šie negeri dalykai iš tikrųjų kelia daug abejonių. Tik kai kur tokie dalykai nėra rimti pažeidimai. Pavyzdžiui, Nacionalinis egzaminų centras mokytojų apgyvendinimui pirko iš vieno šaltinio – Lietuvių namų bendrabučio. Bet aš manau, kad ateityje neturėtų būtį abejonių, negali būti pažeistos pirkimų procedūros“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras tvirtino prašęs „žaibiškai informuoti, jei reikėtų reaguoti nedelsiant sprendžiant personalinį klausimą dėl pažeidimo“, ir jis gavo „apibendrintas pastabas, kuriose konkrečių dalykų nėra“.

„Daugelis dalykų savaime spręsis reorganizuojant įstaigas, atnaujinant valdymą, atnaujinant administravimą“, – aiškino A. Monkevičius.

Audito metu tikrintos 17 ministerijai pavaldžių įstaigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.