Lietuvoje

2015.03.05 14:54

Pavasariški orai sugrįš savaitgalį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.03.05 14:54

Krituliai iš Lietuvos ims trauktis savaitgalį. Pirmadienį jų išvis turėtų nebelikti, o temperatūra šoktels iki 5–10 laipsnių šilumos.    

Krituliai iš Lietuvos ims trauktis savaitgalį. Pirmadienį jų išvis turėtų nebelikti, o temperatūra šoktels iki 5–10 laipsnių šilumos.     

Kaip LRT Radijui sakė sinoptikė Edita Gečaitė, ketvirtadienį ciklonas dar turės įtakos Lietuvos orams.

„Daugelyje rajonų sulauksime kritulių, daugiausiai – sniego, šlapdribos, tačiau jie jau nebus tokie intensyvūs, kaip trečiadienį. Vakarų Lietuvoje atsiras daugiau pragiedrulių. Šiaurės vakarų, šiaurės vėjas pūs nestipriai.

Įdienojus temperatūra kils iki 0–5 laipsnių šilumos. Vėsiausia bus šalies rytuose, kur saulės spinduliai sunkiau skverbsis pro debesis, o šilčiausia – vakariniuose rajonuose“, – sakė E. Gečaitė.

Artimiausią naktį, anot sinoptikės, krituliai trauksis, tačiau penktadienio dieną iš vakarų priartės atmosferos frontas, kuris iki vakaro suspės kritulių atnešti į vakarinius šalies rajonus. Nakties metu temperatūra kris iki 0–5 laipsnių šalčio, todėl daugelyje rajonų eismo sąlygas sunkins susidaręs plikledis. Temperatūra bus apie 1–5 laipsnius šilumos.

Šeštadienio naktį debesys dar labiau storės, daugelyje rajonų numatomi trumpi krituliai. Dieną jie trauksis, vietomis pasitaikys tik Aukštaitijoje. Naktį ir rytą vėlgi susidarys plikledis. Na, o temperatūra jau bus kiek švelnesnė: nakties metu ji svyruos nuo 2 laipsnių šilumos iki 3 laipsnių šalčio, na, o dieną šils iki 2–7 laipsnių šilumos“, – kalbėjo E. Gečaitė.

Sekmadienio naktį didesnių kritulių jau nenumatoma, o dieną trumpi krituliai pasitaikys tik vietomis. „Tiesa, stiprės pietvakarių vėjas iki vidutinių reikšmių. Temperatūra naktį vis dar bus tarp 2 laipsnių šilumos ir 3 laipsnių šalčio. Dieną jau bus truputį šilčiau – oras šils iki 3–8 laipsnių šilumos“, – prognozuoja E. Gečaitė.

Pirmadienį, jos teigimu, krituliai jau turėtų visai atsitraukti. Temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šilumos iki 3 laipsnių šalčio, o dieną turėtų šoktelėti iki 5–10 laipsnių šilumos.