Lietuvoje

2015.03.05 17:37

Naujasis VSAT vadovas išvardijo savo prioritetus

BNS2015.03.05 17:37

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovu skiriamas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovu skiriamas policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.

„Galiu patvirtinti, kad kandidatūrą vidaus reikalų ministras suderino su premjeru“, – BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė, patvirtindama naujienų portalo alfa.lt paskelbtą informaciją.

R. Požėla pareigose pakeis kadenciją baigiantį Vainių Butiną, kuris tarnybai vadovavo nuo 2010 metų kovo mėnesio.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis trečiadienį sakė, kad V. Butinas nekandidatavo antrajai kadencijai. Jis vado pasikeitimo nesiejo su prieštaringų vertinimų sulaukusiu sprendimu pasienyje diegti vaizdo stebėjimo įrangą su Rusijoje pagamintais davikliais.

41 metų R. Požėla policijoje dirba nuo 1993 metų, 2011 metų gegužę jis paskirtas policijos generalinio komisaro pavaduotoju.

Naujojo pasienio vadovo prioritetai – geopolitiniai iššūkiai ir kova su „šešėliu

R. Požėla sako, kad sieks stiprinti tarnybos pajėgumus kovoje su geopolitiniais iššūkiais ir kontrabanda.

„Kaip ir premjerui savo prioritetus susakiau – tai, be abejo, geopolitiniai iššūkiai, nes VSAT yra vis tik ta institucija, nuo kurios darbo prasideda valstybė, tai šioje vietoje, manyčiau, reikia stiprinti tarnybos gebėjimus ir pajėgumus. Taip pat Vyriausybės programos programinės nuostatos, iš karto įvardinčiau „šešėlio“ tematiką, nes vis tik per sieną į Lietuvą, į vidaus rinką, keliauja tos prekės, kurios sudaro „šešėlį“. Ir, be abejo, darbuotojų motyvacijos didinimas“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Požėla.

Jis pabrėžė, kad pasienio tarnybą kol kas pažįsti tik iš išorės, tačiau sakė manantis, kad pertvarkos galimos ir tinkamai perskirstant vidaus išteklius.

„Tikrai aš nebūčiau tas asmuo, kuris visų pirma eitų į išorę ir sakytų „duokite“. Pirmiausia reikia pasižiūrėti, kokius sprendimus dar galima viduje padaryti (...). Manau, tai, ką mes darome policijoje šiandien, yra teisingas kelias – visų pirma mes pažiūrime savo vidinius rezervus, daromi vidiniai pertvarkymai, tam tikras padalinių apjungimas, išlaidų valdymo funkcijai mažinimas – turbūt nuo to reikėtų pradėti“, – aiškino būsimasis VSAT vadovas.

Anot pareigūno, naujas pareigas jis vertina kaip pasitikėjimo ženklą.

„Tiesiog buvo toks pasiūlymas, kadangi aš esu uniformuotas žmogus, karininkas, matydamas išreikštą pasitikėjimą, neprieštaravau“, – BNS sakė jis.

Ministras: R.Požėla yra subrendęs įgyvendinti pokyčius pasienio tarnyboje

R. Požėla yra subrendęs įgyvendinti pokyčius tarnyboje, kuri yra ypač svarbi dabartinėje geopolitinėje situacijoje, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Jis yra subrendęs įgyvendinti pokyčius, dėl to, kad aš mačiau, kai jis dirbo mano pavaduotoju, jo galimybes pertvarkoms, reformoms, ryžtui, pasiryžimui, darbui su kolektyvu, žmogiškąsias savybes“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Ministro teigimu, VSAT reikia „veržumo, naujo požiūrio ir reformų“.

„Tai yra ypatingai svarbi tarnyba vertinant geopolitinę situaciją, tai tarnyba, kuri saugo išorinę Europos Sąjungos sieną, tarnyba, kuri konflikto arba karo atveju pirma stos ginti valstybės, tarnyba, kuri saugo sieną ir saugo valstybės ekonominį saugumą, tai yra kovoja su šešėliu, su kontrabanda, su nelegalia migracija (…). Manau, kad naujasis vadovas su iššūkiais susidoros, suburdamas kolektyvą, komandą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.