Lietuvoje

2015.03.04 13:52

Muitininkų konfiskuoti vėžliai apsigyveno zoologijos sode

BNS2015.03.04 13:52

Zoologijos sode Kaune apsigyveno penki iš keliautojo konfiskuoti vėžliukai. Penki vėžliukai į zoologijos sodą pateko po sulaikymo vasario 1 dieną Medininkų kelio poste, pranešė Muitinės departamentas. 8 vėžliukus iš Baltarusijos vežęs lietuvis A.V. muitinės pareigūnams nepateikė jų gabenimui reikalingų leidimų, taip pažeisdamas Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) nuostatas.

Zoologijos sode Kaune apsigyveno penki iš keliautojo konfiskuoti vėžliukai. Penki vėžliukai į zoologijos sodą pateko po sulaikymo vasario 1 dieną Medininkų kelio poste, pranešė Muitinės departamentas. 8 vėžliukus iš Baltarusijos vežęs lietuvis A.V. muitinės pareigūnams nepateikė jų gabenimui reikalingų leidimų, taip pažeisdamas Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) nuostatas.

Vyriškis nepasirūpino ne tik dokumentais, bet ir tinkamomis jų kelionės sąlygomis – keli vėžliai gulėjo tarp asmeninių daiktų krepšyje, o kitus pareigūnams teko rankioti po visą automobilį. Vyriškis teigė vėžliukus pirkęs Maskvos turguje, o apie draudimą įvežti juos į Lietuvą nieko nežinojęs.

Sulaikyti vėžliai buvo perduoti Medininkų pasienio veterinarijos postui. Atlikus tyrimą nustatyta, kad jie priklauso Testudo genčiai (stepiniai vėžliai), kuri yra įrašyta į CITES II priedą. Roplių savininkui paskirta 290 eurų bauda, o vėžlius nuspręsta perduoti Zoologijos sodui.

Persikraustymo į naujus namus 3 vėžliukai nesulaukė – jie nugaišo.

Lietuvos zoologijos sodo Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėjos Almos Pikūnienės manymu, taip galėjo atsitikti dėl netinkamų gabenimo sąlygų, šalčio.

„Vėžliams gyventi reikalinga plius 30 laipsnių temperatūra, o jie iš Baltarusijos buvo vežami žiemą, automobilyje galbūt traukė skersvėjai ir gyvūnai, matyt, peršalo“, – sakė specialistė.

Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja sako, kad išgyvenę vėžliukai laikosi gerai, nors jiems iki kovo vidurio dar taikomas karantinas.

„Kai juos pasiėmėme, visi buvo labai nusilpę, vienas iš jų, manėme, galėjo ir neišgyventi, nes buvo nuolat užsimerkęs. Tačiau paskyrėme jiems gydymą – vitamino C ir antibiotikų, ir dabar mūsų naujokai judrūs, sveikai maitinasi – ėda daug kopūstų, morkų, kitų daržovių“, – pasakojo A. Pikūnienė.

Kovo 3-oji – pasaulinė Laukinės gamtos diena. Šią dieną Lietuvos muitinė minėjo kartu su viso pasaulio muitinėmis, Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės konvencijos (CITES) sekretoriatu bei kitomis Jungtinių Tautų agentūromis ir organizacijomis. Šią dieną 1973 metais Vašingtone buvo pasirašyta CITES konvencija. Pagrindinė šios konvencijos nuostata skelbia, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

Gyvi gabenami egzotiniai gyvūnai ar augalai muitinėje sulaikomi nedažnai. Dažniausiai be leidimų ir reikiamų dokumentų bandoma įvežti gyvų vėžliukų, nedidelių papūgėlių ar kitokių smulkių gyvūnėlių, taip pat nedidelių augalų ar jų ūglių.

Vieni įdomesnių atvejų – Afrikos pilkųjų papūgų, labiau žinomų „Žako“ pavadinimu, sulaikymai. Viena jų buvo sulaikyta 2004 metais Vilniaus oro uoste. Papūgą gabenusi Lietuvos pilietė, atvykusi reisu iš Kijevo, aiškino nežinojusi, kokius dokumentus reikia turėti ir pateikti muitinės kontrolei.

2010 metais taip pat Vilniaus oro uoste muitinės pareigūnai sulaikė dar vieną Afrikos pilkąją papūgą. Su paukščiu iš Jordanijos grįžęs lietuvis neturėjo paukščiui gabenti reikalingų specialių leidimų, todėl papūga buvo konfiskuota.

2011 metais muitinės pareigūnai Vilniaus universiteto Botanikos sodui perdavė 4 nelegaliai iš Tailando mėgintas parsisiųsdinti retas orchidėjas ir 3 karpažoles, kurios nelegaliai atkeliavo iš Indijos vienos moters krepšyje. Šiems augalams įvežti buvo reikalingi CITES leidimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją