Lietuvoje

2012.12.28 10:15

LRT radijas Metų žmogaus titulą skyrė judėjimui „Darom“

LRT RADIJAS, LRT.lt 2012.12.28 10:15

Šiemet LRT radijo Metų žmogaus titulas skiriamas judėjimui „Darom“. Apdovanojimas suteikiamas už pastangas suburti mus visus tvarkytis ne tik savo kieme. LRT radijo Metų žmogaus rinkimai vyksta devintą kartą.

Šiemet LRT radijo Metų žmogaus titulas skiriamas judėjimui „Darom“. Apdovanojimas suteikiamas už pastangas suburti mus visus tvarkytis ne tik savo kieme. LRT radijo Metų žmogaus rinkimai vyksta devintą kartą.

LRT radijo Metų žmogaus apdovanojimu pagerbiamas ne tik pats judėjimas „Darom“, bet ir visi prie atliekų rinkimo akcijos prisidedantys žmonės. Šis judėjimas siekia paskatinti visuomenę bei kiekvieną asmeniškai būti atsakingą už savo aplinką.

Akcijoje „Darom“ dažnai dalyvaujanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad aplinka priklauso tik nuo mūsų pačių, todėl svarbu apsitvarkyti kasdien, o ne tik kartą per metus.

Kasmet pavasarį organizuojama šiukšlių rinkimo akcija sutraukia šimtus tūkstančių Lietuvos gyventojų. Skaičiuojama, kad balandžio mėnesį surinkta maždaug 5 tonos atliekų.

Iniciatyva gimė 2008-aisiais Estijoje, prie jos iš karto prisijungė ir Lietuva. Kasmet ji sulaukia vis didesnio atgarsio visame pasaulyje. Šiemet pirmą kartą akciją organizavo beveik 100 šalių, ji gavo globalaus judėjimo vardą „Let`s Do It World“.

Vienas iš „Darom“ organizatorių Karolis Sargūnas LRT radijui teigė, kad LRT radijo Metų žmogaus titulas – bene didžiausias apdovanojimas, kurį yra gavusi organizacija: „Tikrai džiaugiamės, kad įvertinate mus ir visą tą žmonių, kurie pavasarį tvarkosi, entuziazmą“.

Anot jo, akcija „Darom“ Lietuvoje – nebuvo visiškai nauja idėja. „Juk anksčiau vykdavo sovietinės talkos, tai nieko naujo mes neišradome. Tai ta pati idėja, tik po kita vėliava“, – tvirtino K. Sargūnas. 

Prisimindamas pirmuosius akcijos metus Lietuvoje, K. Sargūnas pasakojo, jog tuomet Vilniuje susidarė maždaug tūkstančio panorusių tvarkyti aplinką žmonių grupė. Vėliau idėja ėmė plisti ir prie aplinkos tvarkymo prisijungdavo vis daugiau žmonių Lietuvoje ir pasaulyje.

Vis dėlto, pasak K. Sargūno, iš pradžių žmones įtikinti tvarkyti ne tik savo teritoriją buvo sunku. „Bet žmonės matė, kad besitvarkančių žmonių minia vis didėja, įtraukia daugiau žmonių, tad vis daugiau žmonių tapo neabejingais“, – džiaugėsi K. Sargūnas. Jo manymu, žmonių savanoriškumas, pilietiškumas ir sąmoningumas – didėja.  

Rudenį, per antrąjį Seimo rinkimų turą, judėjimas „Darom“ praplėtė savo veiklą ir surengė „Baltųjų pirštinių“ akciją.