Lietuvoje

2015.03.04 10:51

Bankai žada lanksčiai reaguoti į šauktinių prašymus atidėti paskolą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.03.04 10:51

Į kariuomenę pašauktiems jaunuoliams  bankai žada atidėti paskolų mokėjimą . Jų atstovai teigia turintys patirties, kaip elgtis su šauktinių paskolomis.

Į kariuomenę pašauktiems jaunuoliams  bankai žada atidėti paskolų mokėjimą . Jų atstovai teigia turintys patirties, kaip elgtis su šauktinių paskolomis.

Jei Lietuvoje bus grąžinta šauktinių kariuomenė, bankai kiekvienu atveju situaciją vertins individualiai. Ir dabar, jei žmogus suserga ar netenka darbo, jis turi galimybę atidėti paskolos mokėjimą metams. Bankai, pasak jų atstovų, jau turi patirties, kaip elgtis su šauktinių paskolomis.  Prieš septynerius metus, kai vyrai buvo šaukiami atlikti karinę tarnybą, pasitaikydavo prašymų atidėti paskolos mokėjimą. Daugeliu atvejų tokie prašymai būdavo patenkinami.

Šaukimą siūloma grąžinti penkeriems metams – šį klausimą trečiadienį svarstys šalies Vyriausybė. Valstybės ir kariuomenės vadovai teigia, kad šauktiniai būtini, siekiant užpildyti kariuomenės dalinius ir parengti rezervą.  Anot ministro Juozo Oleko, į devynių mėnesių  mokymus pirmiausiai bus kviečiami savanoriai.

„Teikiamam projekte numatoma padidinti karo prievolę atliekančių karių skaičių nuo nulio iki 3000-3500 karių. Matysim, kiek savanoriškai tą karo tarnybą pasirinks, kiek trūks, tiek kviesim. Galbūt per ilgai yra pratęsta po aukštosios mokyklos – dėl tų 38-erių metų reikėtų pasvarstyt. Galėtų būti tik 3 dalykai, dėl kurių reikėtų pasvarstyti (dėl ko būtų galima atleisti nuo karinės tarnybos, – red. past.): pirma, tai žmogaus sveikata, antra tai tos amžiaus ribos, manau, kad 19–26-eri metai yra labai tinkamas amžius atlikti karinę tarnybą ir trečia, tai jaunos šeimos“, – sakė Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Jei Seimas pritars šauktinių kariuomenės grąžinimui, į ją nuo šio rudens devyniems mėnesiams galės būti pašaukti  asmenys nuo 19 iki 26 metų ir aukštųjų mokyklų absolventai – iki 38 metų. Šauktinių buvo atsisakyta 2008.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI