Lietuvoje

2015.03.03 17:44

Nakvynės namų gyventojai nuo kovo turės susimokėti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.03.03 17:44

Klaipėdos nakvynės namuose gyvenantiems žmonėms nuo kovo pradžios teks susimokėti už nakvynę. Toks sprendimas jau anksčiau buvo priimtas Vyriausybėje, o Klaipėdos savivaldybė yra bene pirmoji, pradėjusi realiai įgyvendinti šį nutarimą. Vėliau jis įsigalios ir kitose savivaldybėse.

Klaipėdos nakvynės namuose gyvenantiems žmonėms nuo kovo pradžios teks susimokėti už nakvynę. Toks sprendimas jau anksčiau buvo priimtas Vyriausybėje, o Klaipėdos savivaldybė yra pirmoji, pradėjusi realiai įgyvendinti šį nutarimą.

Anksčiau už nakvynės namų suteiktas paslaugas turėjo mokėti tik tie gyventojai, kurių mėnesinės pajamos buvo didesnės nei 700 litų. Dabar visiems teks sumokėti 20 proc. savo gaunamų pajamų. Susimokėti turės visi, net ir gaunantys socialines valstybės pašalpas.

„20 proc. yra truputį per skaudžiai, – sakė Nikolajus, vienas iš šių namų gyventojų. – Iš pašalpų ir viso kito. Truputį per skaudžiai. Sutikčiau, na, 10 proc.“  Vyrui teks susimokėti apie 20 eurų, jis svarstė, jog už tiek iš bėdos galėtų savaitę išgyventi.

Klaipėdos nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė teigė, jog iš maždaug 122 šiuose namuose gyvenančių asmenų mokestį susimokėdavo vos 11.

Moters teigimu, 122 – tai visos vietos, kiek apgyvendinti gali Klaipėdos nakvynės namai, o dar apie 20 asmenų laukia eilėje.

Daugiau žiūrėkite žurnalistės Astos Kažukauskienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.