Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.03 15:09

K. Pūkas: dar neapsisprendėme ar eisim į valdančiąją koaliciją

ELTA 2015.03.03 15:09

Neoficialios dėlionės naujojoje Kauno miesto savivaldybės taryboje patyliukais vyksta. Ryškėja ir valdančiosios koalicijos sudėtis, kurioje, neabejotina, pirmuoju smuiku gros visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“, sekmadienį laimėjęs 16 mandatų.

Neoficialios dėlionės naujojoje Kauno miesto savivaldybės taryboje patyliukais vyksta. Ryškėja ir valdančiosios koalicijos sudėtis, kurioje, neabejotina, pirmuoju smuiku gros visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“, sekmadienį laimėjęs 16 mandatų.

Savivaldos rinkimų debiutantas – komitetas „Kaunas – kitokia Lietuva“, stebėtinai lengvai įveikęs politikos senbuvius – buvusio socdemo Gintauto Labanausko įkurtą organizaciją „Dirbame Kaunui“ ir netgi „Jaunosios Lietuvos“, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijas, šią kadenciją Kauno taryboje turės 3 narius. Tiek, kiek reikia atskirai frakcijai sudaryti.

Ar ji jungsis prie valdančiosios koalicijos? Į šį klausimą sandraugos „Kitokia Lietuva“ prezidentas, „Pūkas RTV“ savininkas bei vadovas Kęstutis Pūkas antradienį Eltai pripažino tikslaus atsakymo dar neturįs.

„Kol nėra stalo, – nėra ir baliaus. Kai atėjęs į balių matau tuščius stikliukus, iš karto sakau: ne, aš negeriu“, – pašmaikštavo kalbėdamas su naujienų agentūra ELTA K. Pūkas. – Tai, žinoma, pajuokavimas. O iš tikrųjų, tai, manau, kol kas ankstoka kalbėti apie tvirtą apsisprendimą dėl koalicijos sudarymo ar galimybės dirbti liekant opozicijoje. Reikia palaukti mero rinkimų antrojo turo rezultatų. Tuomet viskas bus aiškiau, kas ir kaip.

Net keletą pastarųjų metų per „Pūko“ televiziją ir radiją transliuojamas laidas „Kitokia Lietuva“ sandraugos prezidentas K. Pūkas pagarsėjo kaip aršus Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko kritikas. Tačiau kalbėdamas su ELTA, sakė, kad jo kritika nenukreipta nei prieš merą, nei prieš aštuonetą pastarųjų metų (su trumpa kelių mėnesių pertrauka) Kauno miestą valdančius konservatorius.

„Aš pats savo vidumi esu konservatorius, dešinysis. Ir nė vieno politiko, kad ir kokiai partijai jis atstovautų, niekada „nemušiau“ kaip asmens. Kritikuoju, o dar geriau galima pasakyti, viešinu tik darbus. Ypač tuos, kurie nėra geri.

Ir mūsų sandraugos pavadinimas „Kitokia Lietuva“ nereiškia kažko išskirtinio. „Kitokia“ – tai – siekiamybė Lietuvos, už kurią kovojo, kurios žmonės vis dar tebelaukia. Sąžiningos, švarios, iš kurios žmonės nebėga. Kol kas tokios valstybės neturime“, – antradienį Eltai aiškino televizijos ir dviejų radijo stočių savininkas K. Pūkas.

Tuoj po rinkimų K. Pūkas, už kurį balsavo 6739 rinkėjai, laidoje „Savininko valanda“ ne tik padėkojo visiems rinkimuose dalyvavusiems kauniečiams, bet ir pažadėjo įvesti tvarką Kauno miesto savivaldybėje.

Pasidomėjus, ar būdamas savivaldybės politiku, jis nematys tam tikrų prasižengimų su žurnalistine etika ir toliau tęs savo žurnalistinę veiklą, garantavo: būtinai tęs. O jeigu prireiks, tai nevengs kritikuoti ir miesto savivaldybės tarybos, kurioje dirbs. „Jei padarysiu pats kokius blogus darbus, tai ateisiu ir viešai žmonėms prisipažinsiu, – tą pažadu“.

Eltos paprašytas pristatyti rinkimus laimėjusį „Kitokios Lietuvos“ aktyvistų trejetuką bei paprognozuoti, kokiuose savivaldybės komitetuose jiems gali geriausiai sektis dirbti politinį darbą, K. Pūkas pradėjo nuo ilgamečio profesionalo statybų specialisto Petro Jakšto.

„Jis, kaip stambių centrų, gamybinių statinių projektų įgyvendinimo priežiūros specialistas, aktyviai dalyvauja daugelyje Lietuvoje vykstančių statybų. Yra aukštos kvalifikacijos, investuotojų pripažintas ir puikiai vertinamas. Manau, jam visai priimtina būtų savivaldybėje darbuotis komitete, kuriame sprendžiami miesto ūkio, Kauno plėtros ar panašūs klausimai.

Kęstutis Mazurkevičius – puikus gydytojas, tarptautinių investicinių projektų vadovas. Keletą metų jis buvo Kauno klinikinės ligoninės direktorius. Pačiu sunkiausiu – įstaigos reorganizacijos laikotarpiu. Ir sugebėjo vadovauti taip, kad ši ligoninė išlipo iš didelių skolų, netgi turėjo viršplaninių pajamų. K. Mazurkevičius, neabejotina, puikiai dirbs sveikatos, socialinių reikalų komitete.

Aš pats pagal išsilavinimą esu inžinierius. Galima sakyti, esu ūkiškas žmogus, tad man nebus sunku pasirinkti politinio darbo sritį – komitetą -. Juolab kai artimos man, jau kaip žurnalistui, ir kitos sritys – švietimas, kultūra. Tačiau gerai žinau, kad visiems savivaldybės tarybos nariams renkantis komitetus, reikalingas bendras požiūris ir sutarimas. Taip pat kiekvienam politikui reikia ir supratimo, savo gebėjimų įvertinimo, kad tiksliai žinotum, kur pats asmeniškai gali būti naudingiausias bei daugiau gerų darbų Kaunui nuveikti“, – aiškino K. Pūkas.

Jo teigimu, Kauno miesto savivaldybės administracijoje dirba nemažai kvalifikuotų, puikiai jiems pavestas funkcijas atliekančių, savivaldos darbą išmanančių specialistų. Ir jeigu jiems tarybos politikai sumaniai bei tinkamai vadovaus, tai tikrai bendra veikla bus sklandesnė, ir geri rezultatai kauniečiams labiau matomi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi