Lietuvoje

2015.03.03 12:55

Prezidentės valia vienas po kito krenta Pasvalio rajono teisėjai

LRT.lt2015.03.03 12:55

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą atleido iš pareigų Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėją Vitalijų Šidagį.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą atleido iš pareigų Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėją Vitalijų Šidagį, rašoma prezidentūros išplatintame pranešime spaudai.

Pasvalio rajono apylinkės teisme atliktas patikrinimas parodė, kad šiam teismui 2009 – 2014 metais vadovavęs V. Šidagis aplaidžiai vykdė savo pareigas, toleravo ir dangstė netinkamą teismo teisėjų darbą. Taip pat V. Šidagis teikė neišsamius duomenis apie šiame teisme vilkinamas bylas, taip klaidindamas Teisėjų tarybą ir aukštesnįjį teismą, nesiėmė administravimo priemonių teisėjų daromiems pažeidimamas išaiškinti ir juos pašalinti, neinicijavo drausmės bylų.

Prezidentė už teisėjo vardo pažeminimą jau yra atleidusi šio teismo teisėją D. Stankevičiūtę, kai buvo nustatyti aplaidūs darbo faktai, šiurkštūs pažeidimai, tyčinis bylų vilkinimas, duomenų klastojimo faktai ir jų dangstymas bylose.

Teismų skaidrinimas ir teisingumo vykdymo sistemos stiprinimas yra vienas pagrindinių Prezidentės prioritetų.

Nuo Prezidentės D. Grybauskaitės darbo pradžios už teisėjo vardo pažeminimą iš viso yra atleista 17 teisėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.