Lietuvoje

2015.03.03 12:40

Įsigaliojo naujas Asmens dokumentų įstatymas

BNS2015.03.03 12:40

Pirmadienį įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas.

Pirmadienį įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas.

Jis pakeitė iki tol galiojusius atskirus Lietuvos Respublikos paso įstatymą ir Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės įstatymą – naujasis įstatymas reglamentuoja abiejų dokumentų išdavimas, skelbia policija.

Naujas įstatymas numato, kad piliečiui nuo 75 metų amžiaus išduodama asmens tapatybės kortelė galioja 20 metų. Iki šiol visi išduodami dokumentai galiojo vienodai – 10 metų.

Asmens tapatybės kortelė galės būti išduota ar pakeista diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose – iki šiol diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose piliečiai galėjo gauti tik pasą.

Naujame įstatyme numatyta galimybė naują pasą ar asmens tapatybės kortelę atsiimti kitam asmeniui, kurį pilietis nurodo savo rašytiniame prašyme, pateikdamas kartu su dokumentais dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo – nebūtinas notaro patvirtintas įgaliojimas, kaip buvo iki šiol.

Dabar atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą, nebereikės pateikti keičiamų asmens tapatybės kortelės ar paso, jei bus pasibaigęs šių dokumentų galiojimo laikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.