Lietuvoje

2015.03.02 15:20

VSAT Aviacijos rinktinės vado pavaduotojas įtariamas neblaivus sukėlęs avariją

BNS 2015.03.02 15:20

Vilniuje, kaip įtariama, neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės vado pavaduotojas Žygintas Vosylius sukėlė avariją ir iš jos pasišalino.

Vilniuje, kaip įtariama, neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės vado pavaduotojas Žygintas Vosylius sukėlė avariją ir iš jos pasišalino.

VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis pirmadienį BNS sakė, kad pradėtas tarnybinis patikrinimas.

„Bus medžiaga iš policijos, ji bus vertinama, gresia aukščiausia nuobauda – atleidimas iš tarnybos, jeigu bus nustatytos tos aplinkybės. Bus bendradarbiaujama su policija“, –  BNS sakė G. Mišutis.

Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienį 9 val. 57 min. Vilniuje, Naujininkų rajone, Šaltkalvių gatvėje, 26-ojo namo kieme, automobilis „Mazda 5“ važiuodamas atbulomis atsitrenkė į stovintį bendrovės „Vip Tak“ automobilį „Opel Zafira“.

Automobilio „Mazda 5“ vairuotojas pasišalino, tačiau buvo sulaikytas.

Policijos duomenimis, automobilį „Mazda 5“ ne tarnybos metu, neuniformuotas vairavo VSAT Aviacijos rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Žygintas Vosylius. Įtariama, jog jis buvo neblaivus.

Įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

Pareigūnas pasitikrinti blaivumą atsisakė. Pagal įstatymus vairuotojo atsisakymas pasitikinti blaivumą prilyginamas vairavimui esant neblaiviam.

42-ejų VSAT pareigūnas buvo atvesdintas į Vilniaus miesto 2-ąjį policijos komisariatą ir apklaustas.

Į šį įvykį reaguodamas vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pirmadienį pasirašė pavedimą pavaldžioms įstaigoms, įpareigodamas psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų vartojimą prilyginti pareigūno vardo pažeminimui.

„Esu įsitikinęs, jog už tokį pažeidimą turi būti taikoma griežčiausia bausmė – atleidimas iš tarnybos“, – nurodo ministras, cituojamas ministerijos pranešime.

Toks įpareigojimas duotas Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento bei Viešojo saugumo tarnybos vadovams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.