Lietuvoje

2015.03.02 13:45

R. Karbauskis tikisi 10 proc. balsų 2016 metų Seimo rinkimuose

BNS2015.03.02 13:45

Po sėkmingų savivaldos rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad 2016 metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose tikisi gauti bent 10 proc. rinkėjų balsų.

Po sėkmingų savivaldos rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad 2016 metais vyksiančiuose Seimo rinkimuose tikisi gauti bent 10 proc. rinkėjų balsų.

„Tai yra virš dešimties procentų, toks yra planas“, – pirmadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Rinkimuose į savivaldybių tarybas partija sekmadienį gavo 6,82 proc. balsų ir per pirmą turą laimėjo merų postus Panevėžio ir Ignalinos rajonų savivaldybėse. Po dviejų savaičių antrajame tiesioginių merų rinkimų ture valstiečių ir žaliųjų atstovai varžysis Šakių, Šiaulių, Ukmergės, Kelmės ir Kupiškio rajonų savivaldybėse.

R.Karbauskio teigimu, didmiesčiuose savivaldos rinkimai partijai nenusisekė, nes tiesioginiai merų rinkimai yra asmenybių kova, o didmiesčiuose konkurencingų kandidatų partija kol kas neatrado.

„Šie rinkimai labai skiriasi nuo buvusių savivaldybių rinkimų, akivaizdžiai tuo įsitikinome savo rezultatų prasme, nes visiškai akivaizdu tapo, kad aiškūs, stiprūs lyderiai yra šitų savivaldybių rinkimų lemiamoji sėkmės dalis, nes iš tikro turint ir labai stiprius sąrašus ir turint savo rinkėją, kai kuriose savivaldybėse neturint stipraus lyderio galima negauti savo balsų“, – sakė R.Karbauskis.

„Mums buvo liūdna, kad mes turėjome gana prastus rezultatus dviejuose didmiesčiuose Vilniuje ir Kaune, o Europos Parlamento rinkimuose Kaune balsavo apie 6 proc. už LVŽS. Priežastis yra viena – mes turėjome kandidatę, kuri dar negalėjo pretenduoti į konkurenciją su tais lyderiais rinkimų kampanijų, kurie aiškiai Kaune dominavo. Lygiai tas pats ir Vilniuje. Bet iš kitos pusės tai gera žinia mums, nes imant konkrečius skaičius mes turime rinkėjų augimą, lyginant su Europos Parlamento rinkimais nežiūrint to, kad miestuose praktiškai nieko negavome. Klaipėdos mieste mes netgi sąrašo neturėjome“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.