Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.02 21:02

Z. Vaigauskas: dėl rinkimų pažeidimų gali tekti koreguoti rezultatus

BNS 2015.03.02 21:02

Dėl įstatymų pažeidimų gali tekti koreguoti rinkimų rezultatus, prasižengėlius braukiant iš mandatų dalybų, pirmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Dėl įstatymų pažeidimų gali tekti koreguoti rinkimų rezultatus, prasižengėlius braukiant iš mandatų dalybų, pirmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Mes dar turėsime atidžiai susipažinti ir įvertinti visus padarytus rinkimų pažeidimus, svarstoma, kad galbūt dėl kai kurių kandidatų, jei paaiškės, kad jie yra prasižengę arba jų atžvilgiu buvo padaryti prasižengimai, gali būti priimamos priemonės – jie braukiami iš kandidatų sąrašų, praleidžiami kandidatų sąrašuose suteikiant mandatus“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Z. Vaigauskas.

VRK vadovas teigė negalintis įvardyti, kas konkrečiai gali sulaukti tokių sankcijų, nes medžiaga dar tiriama. Skaudžiausiu įvykiu Z. Vaigauskas pavadino Trakų savivaldybę, kur rastos pažeistos išankstinio balsavimo vokų plombos. Biuletenius iš pažeistų vokų skaičiuojant atskirai paaiškėjo, kad dauguma jų buvo vienos partijos – Liberalų sąjūdžio – kandidatų naudai.

„Mūsų nuomone, plombos tikrai buvo pažeistos, pirmą kartą su tuo susiduriame. (...) Mums gana didelė mįslė, kodėl tie vokai buvo perklijuojami, atplėšiami, keliamos įvairios versijos, mes tikimės ir policijos pagalbos, kaip įvertinti, kodėl vokai buvo taip klijuojami. Turime informacijos apie jų skaičiavimą, neatskleidžiant balsavimo paslapties, akivaizdžiai matoma, kad dalis biuletenių buvo negaliojantys, bet didžioji dalis balsuota už vienos partijos tuos pačius kandidatus“, - sakė Z. Vaigauskas.

„Tuose vokuose, kaip mums pranešė mūsų komisijos narys Jonas Udris, daugiausia balsų atiduota už Lietuvos liberalų sąjūdį ir kai kuriuos jų kandidatus. Čia, sakyčiau, pati nemaloniausia istorija, su kuria mums teko susidurti vakar“, – reziumavo komisijos vadovas.

Liberalų lyderis Eligijus Masiulis sakė norintis, kad tyrimai būtų kuo greičiau atlikti, o kaltieji – nubausti.

„Kalbant apie Trakus, esame suinteresuoti, kad visi tyrimai, kurie yra pradėti, būtų maksimaliai greitai išsiaiškinti. Sieksime maksimalaus skaidrumo. Jei tik bus aiškiai nustatyta, kad tie pažeidimai turi įtakos rinkimų rezultatams, mes patys reikalausime ir prašysime, kad rinkimai būtų pakartoti“, – žurnalistams sakė E. Masiulis.

Policija pirmadienį pranešė, kad dėl galimų rinkimų pažeidimų gauta 413 pranešimų, pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai, iš jų šeši – balsavimo dieną.

Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose daugiausia balsų surinko valdantieji socialdemokratai, už juos balsavo 19,08 proc. rinkėjų. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai liko antri su 15,75 proc. balsų, Liberalų sąjūdis gavo 15,39 proc. balsų.

Darbo partija surinko apie 9 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos koalicija su Rusų aljansu – 8 proc., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 7 proc., o „Tvarka ir teisingumas“ sulaukė apie 6 proc. rinkėjų paramos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi