Lietuvoje

2015.03.02 12:00

Seimo nariai per merų rinkimus nesublizgėjo

BNS2015.03.02 12:00

Tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavę parlamentarai ypač didelio rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė – iš beveik dviejų dešimčių kandidatavusiųjų į antrą rinkimų turą pateko penki.

Tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavę parlamentarai ypač didelio rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė – iš beveik dviejų dešimčių kandidatavusiųjų į antrą rinkimų turą pateko penki.

Kaip rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys, šie rinkimai sėkmingiausi buvo liberalui Algiui Kašėtai, kandidatuojančiam į Varėnos rajono merus. Jis surinko 49,8 proc. rinkėjų balsų – pritrūko labai nedaug, kad būtų išrinktas pirmajame ture.

Jeigu A. Kašėta bus išrinktas meru, gali tekti organizuoti Seimo nario rinkimus, mat jis į parlamentą išrinktas vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje.

Savivaldos rinkimai sėkmingi buvo ir liberalui Remigijui Šimašiui, jis su 34 proc. lyderiauja sostinės mero rinkimuose, bei Skuodo rajono vadovės posto siekiančiai „darbietei“ Audronei Pitrėnienei, ji gavo 33 proc. balsų ir pateko į antrą turą.

Kovos dėl Klaipėdos miesto mero pareigų dar nebaigė Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, ji gavo 11 proc. rinkėjų palaikymą ir pateko į antrą turą. Nepartinis Valerijus Simulikas Šiaulių mero rinkimuose surinko 15 proc. balsų ir taip pat pateko į antrą turą.

Mažiausio rinkėjų palaikymo iš parlamentarų sulaukė pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, gavęs 2,3 proc. balsų. Jis kovojo dėl Kauno miesto mero posto. Nepasisekė ir jo varžovei socialdemokratei Orintai Leiputei, ji Kaune surinko 3,8 proc. balsų.

Vilniuje didesnio palaikymo negavo „tvarkietis“ Seimo narys Petras Gražulis. Už jį balsavo 4,6 proc. vilniečių. Širvintams vadovauti siekusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, surinkusi 6,3 proc. balsų, liko šešta.

Šįkart rinkėjai nebepasitikėjo į Seimą iš savivaldybių atėjusiais Remigijumi Aču (Raseiniuose liko penktas), „tvarkiete“ Jolita Vaickiene (Kretingos rajone liko trečia).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.