Lietuvoje

2019.04.02 22:12

Iš saugyklų iškelti dokumentai liudija, kaip kūrėsi Lietuvos prezidento institucija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.02 22:12

Vilniuje, Vrublevskių bibliotekoje, antradienį atidaryta paroda, kurioje iš saugyklų iškelti dokumentai, liudijantys, kaip prieš 100 metų kūrėsi Lietuvos prezidento institucija.

Parodoje eksponuojamos prezidentūroje saugomų dokumentų kopijos, fotografijos ir originalūs dokumentai iš Vrublevskių bibliotekos fondų.

Ypatingas dėmesys parodoje skiriamas 1919 m. balandžio 4 d. pirmą kartą Lietuvos valstybės prezidentu išrinktam Lietuvos Valstybės Tarybos pirmininkui Antanui Smetonai. Su šiuo žmogumi kelių kartų Lietuvos žmonės siejo pirmąją nepriklausomą Lietuvos Respubliką.

„Daug ką permąstyti skatina ir tai, jog šie metai paskelbti pirmojo Lietuvos prezidento A. Smetonos metais. Kartais nesusimąstome, jog dar esame veikiami tų stereotipų, kuriuos jau tarpukariu pradėjo skleisti priešiškų valstybių propaganda. Sovietams okupavus Lietuvą, ji buvo dar labiau sustiprinta. Net ir dabar ji paranki nedraugiškoms Lietuvai jėgoms. A. Smetonos asmenybė ir vaidmuo Lietuvos istorijoje didelei visuomenės daliai vis dar lieka neaiškūs, todėl būtina apie tai kalbėti“, – teigia parodos rengėjai.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Panorama

 

Populiariausi