Lietuvoje

2019.04.02 16:53

Mažeika apie prioritetinius darbus tapus ministru: dėmesys – oro taršos mažinimo planui ir miškams

LRT TV naujienų tarnyba2019.04.02 16:53

Kandidatas į aplinkos ministrus, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika po susitikimo su prezidente sako, kad esminį dėmesį skirs šios srities reformų tąsai.

Kandidatas sakė kalbėjęs apie „darbų tęstinumą, apie tam tikrus užleistus darbus, apie prioritetus“.

Viešėdamas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ K. Mažeika teigė, kad ministerijos darbotvarkė jam yra žinoma, daug klausimų, kurie pasiekia Seimo aplinkos komitetą ateina būtent iš ministerijos, todėl pagrindinės problemos K. Mažeikai yra aiškios.

Laba diena, Lietuva

„Darbas tiek ministerijoje, tiek komitete turi būti suderintas, kas vykdavo iki šiol. Vyriausybės programa yra labai aiški, matome, kurie procesai vyksta, ką reikėtų paspartinti. Pirmiausia sulaukime prezidentės sprendimo, o tada kalbėkime apie konkrečius darbus“, – sakė K. Mažeika, teigdamas, kad būtinas betarpiškas bendravimas tarp komiteto ir ministerijos.

Kandidato teigimu, šiuo metu ministerijoje likus vos vienam viceministrui tampa sudėtinga komunikuoti ir situacija yra neeilinė.

Tiesa, kandidatas pažymi, kad apie savo komandą ministerijoje dar nespėjo pagalvoti, esą būtų šiek tiek anksti tai daryti, kol nėra sprendimo iš prezidentūros.

„Politinė etika turėtų būti tokia, kad prezidentės balsas šiuo atveju yra paskutinis, tada kai bus sprendimas, bus galima pradėti diskusijas ir pasitarimus su prezidentūros aplinka, frakcija bei komitetu. Manau, kad reikia išklausyti visas nuomones“, – sakė kandidatas.

Paklaustas apie naujausią aktualiją Lietuvai, oro taršos plano neįgyvendinimą, K. Mažeika sako, kad reikia atsižvelgti į tai, kokie sprendimai buvo priimti ir ką būtina tobulinti ir taisyti jau artimiausiu metu.

„Planas buvo pristatytas pakankamai skubotas, iš principo diskreditavo patį planą kaip tokį, buvo pristatytas praeitų metų viduryje, o vėliau pamatėme, kad yra tokių nepamatuotų siūlymų, kaip automobilių apmokestinamas ar kaminų mokestis. Tai yra kiti būdai, kurie tame antrajame plane jau išdiskutuoti, o tada kalba eina ne apie baudas, o motyvaciją“, – sakė kandidatas į ministrus, pridūręs, jog dar vienas sektorius, kuris kelia didelį atgarsį visuomenėje yra miškai, į kurį taip pat būtų gilinamasi be didesnių pauzių.

 

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5