Lietuvoje

2015.03.01 19:11

Policija atlieka 29 tyrimus dėl galimų pažedimų per rinkimus

BNS2015.03.01 19:11

Dėl galimų pažeidimų per rinkimus policija atlieka 29 ikiteisminius tyrimus. Tiek tyrimų pradėta iki sekmadienio 8 val., skelbia Policijos departamentas.

Dėl galimų pažeidimų per rinkimus policija atlieka 29 ikiteisminius tyrimus. Tiek tyrimų pradėta iki sekmadienio 8 val., skelbia Policijos departamentas.

Sekmadienį ikiteisminių tyrimų, pirminiais duomenimis, nepradėta.

Nuo metų pradžios policija gavo 225 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.

Daugiausia pranešimų apie pažeidimus gauta iš šių apskričių: Vilniaus – 61, Alytaus – 37, Utenos – 26, Tauragės – 26, Šiaulių – 23.

Policija atlieka ikiteismini tyrimus dėl įvairiausių pranešimų – penktadienį gautas pranešimas, kad tą pačią dieną telefonu vienos partijos kandidatui į merus paskambino moteris ir pranešė, kad seniūnijos seniūnė liepė balsuoti už tam tikrą kandidatą į tarybos narius ir grasino, kad nepaklusus nebus mokamos socialinės pašalpos.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Šeštadienį Kaune pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pranešimo, kad Kaune, T. Masiulio gatvėje esančio prekybos centro aikštelėje du nepažįstami ir nenustatyti asmenys, pasiūlė vyrui už 10 eurų užmokestį balsuoti savivaldybių rinkimuose už tam tikrą partiją.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt