Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.28 11:09

Lietuvos ir Čilės bendradarbiavimui – naujos galimybės

LRT.lt 2015.02.28 11:09

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Čilėje metu susitiko su šios šalies Prezidente Michelle Bachelet. Susitikime buvo aptartas ekonominis ir kultūrinis šalių bendradarbiavimas, Lietuvos ir Čilės dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Čilėje metu susitiko su šios šalies Prezidente Michelle Bachelet. Susitikime buvo aptartas ekonominis ir kultūrinis šalių bendradarbiavimas, Lietuvos ir Čilės dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

„Didelis geografinis atstumas nėra kliūtis vystyti dvišalį bendradarbiavimą. Prieš 200 metų tarp valstybių užsimezgę kultūriniai ryšiai yra geriausias įrodymas, kad net ir per tūkstančius kilometrų nutolusias tautas gali sujungti kultūra, skirtingos tradicijos ir noras padėti vieni kitiems. Kartu dirbame tarptautinėse bendruomenėse, tačiau vis dar turime daug neišnaudotų galimybių ekonomikos, švietimo ir kultūros srityse“, – sakė Lietuvos Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva yra atvira Čilės verslininkams, norintiems pradėti verslą Europoje ir ieškantiems kelių į Europos Sąjungos rinką. Pasak valstybės vadovės, mūsų šalis gali didžiuotis ne tik viena sparčiausiai augančių ekonomikų visoje ES, bet ir gabiais žmonėmis, palankia verslo aplinka ir gerai išvystyta verslo infrastruktūra.

Lietuvos verslininkai taip pat aktyviai domisi investicijomis Čilėje. Šiuo metu septynios mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės ieško kelių eksportuoti savo produkciją šioje valstybėje.

Čilė yra trečia pagal apimtį Lietuvos prekybos partnerė tarp Lotynų Amerikos valstybių.

Intensyvėja Lietuvos ir Čilės bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. Abi šalys yra nenuolatinės Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės, todėl daug dėmesio skirta situacijai Ukrainoje aptarti. Susitikime pabrėžta, jog Rusijos veiksmai Ukrainoje kelia grėsmę visos Europos ir tarptautiniam saugumui.

Čilės parama taip pat svarbi Lietuvai siekiant tapti Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EPBO) nare.

Susitikime su Čilės Prezidente aptarti ir energetikos klausimai. Abiem valstybėms yra aktuali suskystintųjų dujų sektoriaus plėtra ir JAV skalūnų dujų importo galimybės. Čilė, kaip ir Lietuva, pasistatė SGD terminalus ir dabar daugiausia importuoja suskystintąsias gamtines dujas.

Pokalbyje daug dėmesio buvo skirta abiejų šalių kultūrai. Lietuvos ir Čilės kultūrinio bendradarbiavimo ištakos siekia dar devyniolikto amžiaus pradžią, kuomet lietuvis Ignas Domeika atvyko į Santjagą, tapo šio miesto universiteto rektoriumi ir įkūrė meteorologinių stočių tinklą.

Susitikime taip pat kalbėta apie pasaulio moterų lyderystę. Pernai pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke išrinkta Lietuvos Respublikos Prezidentė pabrėžė, kad būtina siekti lyčių lygybės ne tik valstybių valdyme, bet ir politinių bei ekonominių sprendimų priėmime. Pasak šalies vadovės, Lietuva yra viena iš kelių pasaulio šalių, kurioje moterų dauguma dirba valstybės tarnyboje bei užima du iš trijų pagrindinių aukščiausių valstybės postų.

Kitais metais Čilė ir Lietuva minės diplomatinių santykių atkūrimo 25- metį. Šia proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė Čilės vadovę apsilankyti mūsų šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi