Lietuvoje

2015.02.27 20:34

Vokietijos pažadas Lietuvai: vieni neliksite

DELFI.lt2015.02.27 20:34

Konflikto Ukrainoje akivaizdoje Lietuva viena neliks – kaip teigiama leidinio „Spiegel“ publikacijoje, Vokietija pasiruošusi apsaugoti savo NATO partnerę Lietuvą.

Konflikto Ukrainoje akivaizdoje Lietuva viena neliks – kaip teigiama leidinio „Spiegel“ publikacijoje, Vokietija pasiruošusi apsaugoti savo NATO partnerę Lietuvą.

Ši Baltijos valstybė Ukrainos krizės akivaizdoje siekia modernizuoti savo kariuomenę. Leidinys gavo gynybos ministerijos sekretorės Katrin Suder raštą, skirtą parlamento krašto apsaugos komitetui, kuriame teigiama, kad savaeigių šarvuotų haubicų „Panzerhaubitze 2000“ („PzH 2000“) pardavimas Lietuvai yra įmanomas. Rašte nurodoma, kad jei būtų gauta iš Lietuvos oficiali užklausa dėl ginkluotės pirkimo, tai atsakymas būtų „palankus“.

Kaip teigia Spiegel.de, nors Vilnius ir domisi haubicomis, tačiau iki šiol jokių oficialių užklausimų nesulaukta. Vokietijos ginkluotosios pajėgos turi 185 haubiczas. Minėtos mašinos gali leisti artilerijos sviedinius iki 40 kilometrų atstumu.

Primename, kad praėjusią savaitę krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Vokietijos gynybos ministerijos sekretoriui Ralfui Braksiepe išsakė Lietuvos norą įsigyti modernių ginklų.

Leidinio publikacijoje nurodoma, kas buvusi sovietinė respublika Lietuva Ukrainos krizės akivaizdoje jaučia grėsmę iš Rusijos pusės. Ši Baltijos valstybė, kaip ir jos kaimynės Latvija ir Estija bei Lenkija ir Rumunija nerimauja dėl savo sienų. Nuogąstaujama, kad Maskva atvirai deklaruoja teisę kištis į kitų šalių vidaus reikalus, prisidengiant siekiu apsaugoti rusakalbių mažumų interesus.

Šios valstybės ne kartą kreipėsi į NATO partneres, prašydamos didesnės karinės pagalbos.

Nurodoma, kad Baltijos šalyse gyvena nemažai rusų tautybės gyventojų – Estijoje jie sudaro apie 30 proc. Maža to, Baltijos šalys yra priklausomos nuo energetinių išteklių iš Rusijos.

www.DELFI.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.