Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.28 17:13

Mokiniai susitiko su Kovo 11-osios signatarais

Susitikime su Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarais dalyvavę jaunuoliai sakė, kad agresijos atveju būtų pasiryžę ginti savo tėvynę, o signatarai sakė, kad istorijos pamokos verčia būti budriais.

Susitikime su Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarais dalyvavę jaunuoliai sakė, kad agresijos atveju būtų pasiryžę ginti savo tėvynę, o signatarai sakė, kad istorijos pamokos verčia būti budriais.

Seimo salėje, kurioje prieš 25 metus buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, per 500 vaikų iš įvairių šalies mokyklų susirinko paklausyti savo šalies istorijos iš kovo 11-tosios akto signatarų lūpų.

Signatarai pastebi, kad 20-tais metais įtvirtinta steigiamojo seimo deklaruota demokratinė valstybės santvarka atkurta ir po 50 metų okupacijos 90-ųjų kovo 11-ąją. Nepamirštamos istorijos pamokos verčia žmones  ir šių dienų įvykius vertinti atidžiai.

„Gresia realus pavojus, nes imperija atgaivinta yra – ta pati sovietinė imperija, kitokiu pavidalu, kitų žmonių, bet ekspansionizmas ir revanšizmas, atkurti tai, kas tos imperijos buvo pavergta. Tai yra akivaizdžios pastangos ir svarbiausia, kad vėl naudojama ginklo jėga, griaunama tarptautinė teisė, kuri tiek metų veikė, net sovietinės imperijos egzistavimo laiku“, – sako Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius.

Pasak signatarų, labai svarbu, kad Lietuva būtų pasirengusi bet kokiems netikėtumams, o Lietuvos nepriklausomybės priešininkai tai žinotų ir įvertintų.

„Ruoštis tikrai reikėtų, tačiau ne vien dėl to, kad ta situacija įvyko būtent dabar, manau, kad ruoštis reikia visą laiką ir neprarasti budrumo tiesiog“, – sako Vilniaus Pilaitės gimnazijos gimnazistas Emilis Ilgevič.

„Aš jau tarnavau, 3 mėnesius buvau. Ir tikrai ginčiau Lietuvą“, – sako Veisiejų gimnazijos gimnazistė Sandra Sakalauskaitė.

„Kariuomenė turi būti stipri, kad mes galėtume pasipriešinti. Geopolitinė situacija dabar sunki labai, Ukrainoje pilietinis karas vyksta“, – sako Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos 11 klasės mokinys Maksim Sisko.

„Aš pats esu iš Lietuvos, tai aš, jeigu ką, irgi ginsiu Lietuvą, nes dabar iš Rusijos eina agresyvi politika prieš Baltijos šalis“, – sako Juodšilių Šv.Uršulės Leduchovskos gimnazijos gimnazistas Robertas Semaška.

Jaunimas sako tikintis, kad bet kokios agresijos atveju sugebėtume apginti valstybę, nes Lietuva turi stiprius sąjungininkus – NATO ir Europos Sąjungą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi