Lietuvoje

2015.02.27 16:15

Estijoje sulaikyta lietuvio gabenta stambiausia šalies istorijoje narkotikų siunta

BNS2015.02.27 16:15

Estijos pareigūnai ketvirtadienį Narvos pasienio punkte sulaikė iš Estijos išvykstantį vilkiką lietuviškais numeriais, kuriame aptiko stambiausią šalies istorijoje – 830 kilogramų hašišo krovinį.

Estijos pareigūnai ketvirtadienį Narvos pasienio punkte sulaikė iš Estijos išvykstantį vilkiką lietuviškais numeriais, kuriame aptiko stambiausią šalies istorijoje – 830 kilogramų hašišo krovinį.

Kvaišalus aptiko Mokesčių ir muitinės departamento kinologų šuo.

Pasak Generalinės prokuratūros prokurorės Kristel Praun, kvaišalai buvo paslėpti vilkiko priekaboje-šaldiklyje, kuri buvo specialiai pritaikyta gabenti kontrabandai – joje buvo gabenamos gėlės.

„Vietoje sulaikytas įtariamasis 48 metų vairuotojas, Lietuvos pilietis“, – patvirtino prokurorė.

Pasak K. Praun, muitinės pareigūnai ir praeityje sulaikydavo stambią hašišo kontrabandą, bet tai yra neabejotinai didžiausia Estijoje sulaikyta narkotikų siunta.

Mokesčių ir muitinės departamento Tyrimo skyriaus vadovas Rainas Kuusas taip pat patvirtino, kad muitinės darbuotojai dar niekada nėra sulaikę tokio didelio narkotikų krovinio.

„Per praėjusius metus departamentas iš viso rado 445 kilogramus narkotinių medžiagų, sulaikyta siunta viršija šį kiekį du kartus. Jei atsižvelgtumėme į tai, kad hašišo kaina gatvėje yra iki 20 eurų už gramą, sulaikytų narkotikų rinkos vertė siekia apie 16,6 mln. eurų“, – sakė muitinės atstovas.

Šio kiekio narkotinių medžiagų užtektų svaigintis 830 tūkst. asmenų.

Penktadienį K. Praun kreipėsi į teismą prašydama suimti Lietuvos pilietį. Prokurorė nurodė atsižvelgusi į tai, kad gabentas itin didelis narkotikų kiekis, sulaikymo metu vairuotojas vyko į Rusiją, todėl yra pagrindo manyti, jog būdamas laisvėje jis gali pasislėpti nuo baudžiamojo persekiojimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.