Lietuvoje

2015.02.27 16:11

Policija atlieka 25 tyrimus dėl pažeidimų per rinkimus

BNS2015.02.27 16:11

Dėl galimų įstatymų pažeidimų per savivaldos rinkimus jau pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai – tiek jų pradėta iki penktadienio popietės, skelbia Policijos departamentas.

Dėl galimų įstatymų pažeidimų per savivaldos rinkimus jau pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai – tiek jų pradėta iki penktadienio popietės, skelbia Policijos departamentas.

Nuo metų pradžios iki penktadienio ryto policija gavo 170 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.

Daugiausia pranešimų sulaukta iš šių apskričių: Vilniaus – 46, Alytaus – 26, Utenos ir Tauragės – po 20.

18 ikiteisminių tyrimų pradėta dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, septyni – pagal kitus Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Šešis ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise atlieka Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, penkis – Tauragės apskrities policija.

Lietuvoje vyksta išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų, taip pat vieno parlamentaro sostinės Žirmūnų apygardoje rinkimų.

Penktadienį vyksta balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi, arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų, sostinės Žirmūnų apygardoje, kur renkamas parlamentaras vietoj į Europos Komisiją dirbti išvykusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, – 42 tūkst. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.