Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.28 12:03

Apibūdino e. sveikatos sistemą: efektyvi, bet senjorams ir neįgaliesiems – neįkandama

Dabartinė internetinės registracijos pas valstybinių įstaigų gydytojus sistema, anot socialinės darbuotojos Raimondos Tamaševičienės, efektyvi, tačiau tam tikroms žmonių grupėms, pavyzdžiui, senjorams ar neįgaliesiems, yra sunkiai įkandama.

„Šiai grupei žmonių užsiregistruoti patiems yra tiesiog neįmanoma“, – teigia pašnekovė. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Vilmos Telyčėnienės aiškinimu, modernizuotoje registracijos pas gydytojus sistemoje bus galima nurodyti įgaliotą asmenį, galintį užregistruoti kitą pacientą.

R. Tamaševičienė, padedanti vyresnio amžiaus žmonėms internetu užsiregistruoti pas gydytoją, teigia, kad internetinė registracija yra efektyvesnė, nei skambinant į registratūrą, tačiau paklausta, ar sistema yra įkandama tiems, kurie nesijaučia tvirti informacinių technologijų srityje, pavyzdžiui, senyvo amžiaus žmonėms ar neįgaliesiems, tvirtina – šiai grupei žmonių užsiregistruoti patiems yra ypač sudėtinga.

„Kadangi aš dirbu su senyvo amžiaus žmonėmis ir neįgaliaisiais, manau, kad šiai grupei žmonių užsiregistruoti patiems yra tiesiog neįmanoma“, – įsitikinusi R. Tamaševičienė.

Pasak V. Telyčėnienės, pacientai, kuriems yra sunkiau užsiregistruoti patiems, galės nurodyti asmenį, galintį tai padaryti už juos. „Jie galės naudotis elektronine sistema ir padėti tam tikriems pacientams“, – sako V. Telyčėnienė.

V. Telyčėnienės teigimu, naujai rengiamoje išankstinės pacientų registracijos sistemoje pacientai galės pažymėti elektroninį siuntimą, kuris taps saugesne paciento autentifikacijos priemone. Pasak jos, vartotojams bus prieinama paieška pagal teikiamas paslaugas bei turinys, susijęs su paciento sveikatos istorija.

„Bus tiksliai aišku, koks pacientas jungiasi, ko iki šiol nebuvo [...]. Viskas iš paciento pusės bus vienoje vietoje“, – akcentuoja V. Telyčėnienė.

Anot V. Telyčėnienės, šiuo metu atliekami naujos sistemos testavimai, kurią maždaug po dviejų savaičių planuojama diegti į gamybinę aplinką.

„Pačios pirmos įstaigos planuoja jungtis jau po dviejų savaičių, kurios naudosis portalo dalimi. Įstaigos, kurios turės šiek tiek adaptuoti savo informacines sistemas, jungsis palaipsniui ir iki metų galo mes tikimės turėti visas įstaigas vienoje sistemoje“, – paaiškina V. Telyčėnienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės aiškinimu, naujoji sistema suteiks galimybę ne tik rinktis iš daugiau gydymo įstaigų, bet ir rasti artimiausią vizitą pas gydytoją kitoje įstaigoje: „Galbūt pacientas net nepagalvoja apie tam tikrą įstaigą, kuri yra arti namų ir teikia tam tikras paslaugas.“

Paklausta, ar registruojantis internetu tenka laukti eilėse, R. Tamaševičienė atsako, kad su tokia situacija, kai eilėje reikėtų laukti porą mėnesių, susidurti neteko. „Kadangi mes gyvename strategiškai geroje vietoje, tai mes pasižiūrime, kur yra artimiausi talonai ir registruojamės“, – komentuoja socialinė darbuotoja.

Sveikatos apsaugos ministerija šiemet planuoja atnaujinti registracijos pas valstybinių įstaigų gydytojus sistemą, kuri esą padės mažinti eiles pas specialistus – vietoje 140 sveikatos įstaigų prie sistemos prisijungs apie 900, įskaitant ir privačias įstaigas. Šią savaitę yra pradėti naujos sistemos bandymai, kuriuose dalyvauja Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Centro poliklinika ir Karoliniškių poliklinika.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi