Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.27 14:16

Švietimo inovatorius S. Bellamy: demokratinis švietimas yra raktas į sėkmę

LRT.lt 2015.02.27 14:16

Demokratinės mokyklos Jungtinėje Karalystėje įkūrėjas Seanas Bellamy teigia, kad laisvai ugdomi vaikai yra laimingesni, o laimingi vaikai mokosi geriau.

Demokratinės mokyklos Jungtinėje Karalystėje įkūrėjas Seanas Bellamy teigia, kad laisvai ugdomi vaikai yra laimingesni, o laimingi vaikai mokosi geriau.

„Išmokimas mąstyti ir spręsti problemas, prisiimti atsakomybę yra svarbiau nei tai, ką išmokstame tradicinėje mokykloje“, – savo 28-erių metų „Sands“ mokykloje patirtimi dalinosi S. Bellamy.

Ketvirtadienio vakarą Didžiosios Britanijos prekybos rūmų organizuotame renginyje Lietuvos verslo atstovai turėjo galimybę susitikti su vienos seniausių demokratinės mokyklos „Sands“  įkūrėju ir jos vadovu S. Bellamy. Žinomas švietimo reformatorius, Kembridžo universiteto absolventas susirinkusiai auditorijai ne tik pristatė demokratinės mokyklos idėją, bet ir pabrėžė, kad būtent demokratinis švietimas yra raktas į sėkmę.

Teigiama, kad vaikai, kurie nepatiria streso, patyčių, yra išklausomi ir mylimi – mokosi geriau, be to, laimingi vaikai vėliau išauga į sėkmingus žmones. Svarbiausia yra kalbėtis, klausti, išklausyti ir nuoširdžiai domėtis vienas kitu. Dažnai tradicinėse mokyklose susikoncentruojama į žinių perteikimą, bet pamirštamas svarbiausias dalykas – ryšys su vaiku, skelbiama pranešime spaudai.

„Pirmiausia, mokytojas turi užmegzti emocinį ryšį su mokiniu, kad galėtų pasiekti intelektinį ryšį ir sėkmingai vyktų mokymosi procesas“, – teigia S. Bellamy.

Pirmoji Demokratinė mokykla Lietuvoje duris atvers jau šių metų rugsėjį Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi