Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kai kur jau balsavo 6 proc. rinkėjų

BNS2015.09.08 13:45

Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais.

Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 2,68 proc. (68,2 tūkst.) rinkėjų. Aktyviausiai iš anksto balsuota Birštono (6,5 proc.), Zarasų (6,3 proc.) ir Lazdijų (5,9 proc.) rajonuose, mažiausiai aktyvūs kol kas Šiaulių rajono rinkėjai (1,2 proc.), rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.

Tuo metu per praėjusius rinkimus savo valią per šį laikotarpį buvo pareiškę 1,78 proc. (46,9 tūkst. rinkėjų). Aktyviausi tuomet buvo Birštono ir Pagėgių rinkėjai – po daugiau kaip 5 proc. balsavusių per analogišką laikotarpį.

Trečiadienį ir ketvirtadienį savivaldybėse vykęs išankstinis balsavimas jau baigėsi. Šiuo metu dar tęsiamas trečiadienį prasidėjęs balsavimas specialiuosiuose paštuose – čia balsuoja ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose esantys rinkėjai, taip pat atliekantys karo tarnybą, esantys karinėse misijose užsienyje.

Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų, sostinės Žirmūnų apygardoje, kur renkamas parlamentaras vietoj į Europos Komisiją dirbti išvykusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, – 42 tūkst. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI