Lietuvoje

2019.04.02 10:32

Nuo rudens į KT kreiptis galės kiekvienas pilietis

LRT.lt 2019.04.02 10:32

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Konstitucijos pataisas, kuriomis įteisinama individualaus asmens skundo į Konstitucinį Teismą galimybė.

Įsigaliojus pataisoms, kiekvienas asmuo galės kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo, vyriausybės ar prezidento priimtų teisės aktų, jeigu jų pagrindu priimtas sprendimas pažeidė šio asmens konstitucines teises ar laisves, ir jis prieš tai išnaudojo visas teisinės gynybos priemones.

Konstituciniam Teismui nusprendus, jog minėti teisės aktai prieštarauja Konstitucijai, tai būtų pagrindas atnaujinti procesą dėl pažeistų asmens konstitucinių teisių ar laisvių įgyvendinimo.

Dabar Konstitucija numato, kad kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisės aktų atitikties pagrindiniam šalies įstatymui gali tik Seimas, Seimo narių grupė, prezidentas, vyriausybė ir teismai.

Konstitucinis skundas yra daugumoje konstitucinius teismus turinčių valstybių. Suteikus šią galimybę ir Lietuvos žmonėms, jos Europoje neturės tik Bulgarijos, Italijos ir Moldovos gyventojai.

Prezidentės pasirašytas ir oficialiai paskelbtas Konstitucijos 106 ir 107 straipsnių pakeitimo įstatymas įsigalioja 2019 m. rugsėjo 1 d.

 

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI