Lietuvoje

2015.02.27 11:54

Neužtikrinus renginio saugumo, jį bus galima nutraukti

ELTA 2015.02.27 11:54

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio įsakymu sudaryta darbo grupė parengė Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisas, kurios leis padidinti šios srities renginių saugumą.

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio įsakymu sudaryta darbo grupė parengė Kūno kultūros ir sporto įstatymo pataisas, kurios leis padidinti šios srities renginių saugumą.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai skelbia, jog sporto ar kūno kultūros renginio organizatorius atsako už sportininkų ir dalyvių saugumą, jis taip pat privalo parengti renginio nuostatus. Praktika rodo, jog šie įpareigojimai ne visada pakankami. Darbo grupė siūlo papildyti organizatoriaus pareigas: jis turės gauti objekto, kuriame vyks renginys, valdytojo sutikimą bei savivaldybės pritarimą.

„Svarbiausia naujovė – organizatorius turės patvirtinti renginio nuostatus, saugumo taisykles ir suderinti jas su policija. Iki šiol tokios pareigos nėra. Taisyklėse turės būti aptarta, kaip į renginį pateks dalyviai bei žiūrovai, jų evakavimosi keliai, taip pat vietos, kur bus draudžiamas žmonių patekimas. Kartu – priemonės saugumui užtikrinti: ar bus pasitelkiami savanoriai, saugos tarnybos, žmonių skaičius ir kita svarbi informacija“, – Eltai sakė S. Skvernelis.

Policijos pareigūnai galės sustabdyti ar nutraukti renginį, jei organizatoriaus taikomos saugumo priemonės bus akivaizdžiai netinkamos ir dėl to kils pagrįsta grėsmė dalyvių sveikatai ar gyvybei. Tuo metu renginio organizatoriams, kurie nesilaikys nustatytų reikalavimų dėl saugumo užtikrinimo, numatyta administracinė atsakomybė: bauda nuo 145 iki 870 eurų.

Projektas su šiuo bei kitais siūlomais pakeitimais pateiktas derinimui kitoms ministerijoms, valstybės institucijoms bei įstaigoms, sporto organizacijoms.