Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.27 09:42

32 savivaldybėse rinkėjus paveš į apylinkes

ELTA 2015.02.27 09:42

Savivaldos rinkimų dieną, kovo 1-ąją, trisdešimt dviejose iš 60 savivaldybių rinkėjai, kurie gyvena toli nuo rinkimų apylinkės balsavimo patalpų ar dėl kitų priežasčių, galinčių sutrukdyti ten atvykti, bus nemokamai nuvežti balsuoti ir parvežti atgal.

Savivaldos rinkimų dieną, kovo 1-ąją, trisdešimt dviejose iš 60 savivaldybių rinkėjai, kurie gyvena toli nuo rinkimų apylinkės balsavimo patalpų ar dėl kitų priežasčių, galinčių sutrukdyti ten atvykti, bus nemokamai nuvežti balsuoti ir parvežti atgal.

Rinkėjai balsuoti taip pat bus vežami ir pakartotinio balsavimo dieną, kovo 15-ąją.

Tokią nemokamą paslaugą teikti planuojama beveik 36 tūkstančiams rinkėjų. Sudarytų maždaug trijų tūkstančių maršrutų (vežant į abi puses) ilgis – apie 105,5 tūkst. kilometrų.

Išankstiniais duomenimis, daugiausia rinkėjų balsuoti planuojama vežti Šalčininkų (4186), Vilniaus (3000), Kauno (2938), Rokiškio (2560), Kėdainių (2520), Varėnos (2478), Pasvalio (2250) rajonuose, Pagėgiuose (2132). Mažiausiai rinkėjų ketina vežti Birštone (100), Plungės rajone (66), Visagine (50), Neringoje (30).

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sausio 28 d. sprendimu patvirtino Rinkėjų pavėžėjimo į rinkimų apylinkes balsuoti rinkimų dieną organizavimo tvarkos aprašą.

Gavusi iš savivaldybių rinkimų komisijų duomenis apie numatomą pavėžėti rinkėjų ir maršrutų skaičių, jų ilgį, preliminarų lėšų poreikį už transporto priemonėms numatomą sunaudoti kurą, VRK priėmė sprendimą dėl lėšų skyrimo ir pavėžėjimo tvarkos. Konkretūs maršrutai ir grafikai skelbiami vietovėse, kaimuose ir miesteliuose, iš kurių ir į kuriuos rinkėjai bus vežami balsuoti. Juos taip pat galima rasti ir VRK interneto svetainėje ČIA. Dalijant rinkėjų korteles, atokesnių vietovių gyventojams kartu buvo pranešta apie rinkėjų pavėžėjimą balsuoti.

Rinkėjų pavėžėjimo į rinkimų apylinkes balsuoti maršrutai, grafikai ir numatomų naudoti transporto priemonių valstybiniai numeriai perduodami savivaldybės policijos komisariatui.

Kiekviena rinkėjams vežti skirta transporto priemonė turės informacinį lapą, pritvirtintą prie priekinio stiklo. Jame nurodoma, kad vykdomas rinkėjų pavėžėjimas, maršrutas ir jo numeris, važiavimo grafikas, transporto priemonės valstybinis numeris. Informacinis lapas patvirtinamas savivaldybės rinkimų komisijos antspaudu.

Išlaidos už rinkėjų nuvežimą balsuoti bus apmokėtos iš valstybės biudžeto VRK skirtų lėšų ir savivaldybių biudžetų. VRK padengs kuro išlaidas, kurios, preliminariais duomenimis, gali siekti 26–30 tūkst. eurų.

Savivaldybių ir apylinkių rinkimų komisijos turės kontroliuoti ir užtikrinti, kad rinkėjams vežti skirtose transporto priemonėse nebūtų vykdoma rinkimų agitacija, nebūtų dalijama ar skelbiama agitacinė medžiaga.

Transporto priemonėje gali važiuoti rinkimų stebėtojai, turintys stebėtojo pažymėjimą. Trūkstant vietų rinkėjams, stebėtojų skaičius transporto priemonėje gali būti ribojamas iki dviejų arba vieno stebėtojo.

VRK įspėja, kad bet kokie kiti fizinių ar juridinių asmenų veiksmai organizuojant rinkėjų gabenimą į balsavimo vietas bus laikomi neteisėtais, užtraukiančiais baudžiamąją atsakomybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi