Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.26 23:16

L. Linkevičius: šauktinių grąžinimas būtų mūsų indėlis į kolektyvinę gynybą

BNS 2015.02.26 23:16

Vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) baigiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad JAV supranta Lietuvos susirūpinimą dėl saugumo, tačiau labai svarbu yra parodyti ir savo rimtą požiūrį į kolektyvinę gynybą – tai galėtų būti ir šauktinių grąžinimas.

Vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) baigiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad JAV supranta Lietuvos susirūpinimą dėl saugumo, tačiau labai svarbu yra parodyti ir savo rimtą požiūrį į kolektyvinę gynybą – tai galėtų būti ir šauktinių grąžinimas.

„Iš tiesų ir pasaulinė žiniasklaida pastebėjo, kad pas mus grįžta šauktinių kariuomenė. Ir mes tą faktą pabrėžiame kaip dar vieną žingsnį šalia sprendimų nuosekliai didinti gynybos biudžetą, (...) mes tai pateikiame kaip savo indėlį į kolektyvinę gynybą ir kad į tai žiūrime rimtai ir iš sąjungininkų tikėdamiesi paramos, patys taip pat darome tai, kas priklauso nuo mūsų. Mūsų saugumas nėra vien tik mūsų galvos skausmas – tai yra Aljanso rūpestis, ir mes tikrai turime labai rimtai prisidėti prie to bendro darbo, kad užtikrintumėme Aljanso teritorijos saugumą“, – BNS telefonu iš Vašingtono sakė L. Linkevičius.

Ketvirtadienį ministras susitikto su JAV Atstovų rūmų pirmininku Johnu Boehneriu, kuris, pasak L. Linkevičiaus, užtikrino paramą Baltijos šalims.

„Iš jo tikrai išgirdome patikinimus, kad mūsų prioritetiniai klausimai, apie kuriuos kalbame, tikrai neliks be dėmesio. Jie yra tarp Kongreso vadovybės prioritetų, ir tai buvo svarbu išgirsti“, – sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat buvo pakviestas uždarai diskusijai viename iš svarbiausių JAV analitinių centrų Atlanto taryboje, kur, ministro teigimu, buvo galima „atvirai išdiskutuoti situaciją saugumo klausimais, tai, ką turime padaryti, įgyvendinant NATO viršūnių susitikimo rezultatus, kad sustiprintume mūsų regiono, ypatingai kalbant apie Lietuvą, saugumą“.

Vašingtone L. Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju viešajai diplomatijai Richardu Stengeliu, JAV prezidento vyriausiuoju Europos reikalų patarėju Charlesu Kupchanu, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams Victoria Nuland, JAV Senato Gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu, JAV Atstovų rūmų mažumos lydere Nancy Pelosi, JAV Senato Užsienio reikalų komiteto Europos reikalų pakomitečio pirmininku senatoriumi Ronu Johnsonu, lietuvių kilmės JAV senatoriumi Richardu Durbinu, kongresmenais, nevyriausybinių organizacijų vadovais.

Antradienį Lietuvos Valstybės gynimo taryba paskelbė siūlymą kasmet į devynių mėnesių trukmės mokymus būtų pakviečiama apie 3,5 tūkst. jaunuolių. Tokius planus dar turės patvirtinti Seimas.

Lietuvoje šauktinių atsisakyta 2008 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi