Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.26 16:54

Lietuvoje viešintis Nyderlandų generolas: jei teks gintis, Nyderlandų kariai bus pirmose gretose

LRT.lt 2015.02.26 16:54

Vasario 25–26 dienomis Vilniuje lankėsi Nyderlandų Karalystės kariuomenės vadas generolas Tomas Middendorpas. Kalbėdamas su Lietuvos vyriausiuoju generolu majoru Jonu Vytautu Žuku svečias pabrėžė, jog kalbant apie gynybą nuo išorinės agresijos Nyderlandai visuomet bus „pirmose gretose“, taip pat aptarta galimybė Lietuvai iš šios šalies įsigyti ginkluotės.

Vasario 25–26 dienomis Vilniuje lankėsi Nyderlandų Karalystės kariuomenės vadas generolas Tomas Middendorpas. Kalbėdamas su Lietuvos vyriausiuoju generolu majoru Jonu Vytautu Žuku svečias pabrėžė, jog jei tik Aljansui prireiks ginti Lietuvą  Nyderlandų kariai visuomet bus „pirmose gretose“, taip pat aptarta galimybė Lietuvai iš šios šalies įsigyti ginkluotės.

Apie tai rašoma Krašto apsaugos ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

 Vasario 26 d. svečias susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru J. V. Žuku, LR užsienio reikalų ministru Andriumi Krivu, LR Krašto apsaugos ministerijos (KAM) ir  Lietuvos kariuomenės atstovais, susipažino su Vilniuje įsikūrusiu NATO Energetinio saugumo kompetencijos centru. Anot svečio, jo vizitas nėra skirtas ceremonijoms, o labai konkretiems saugumo stiprinimo klausimams aptarti.

Susitikime Lietuvos kariuomenės vadas generolui T. Middendorpui pristatė saugumo situaciją regione, Lietuvos krašto apsaugos sistemos reakciją į ją ir kariuomenės vystymo perspektyvas. Generolai taip pat diskutavo apie dar šiemet Lietuvoje planuojamą steigti NATO pajėgų integravimo vienetą, NATO Ypač greitojo reagavimo pajėgas. Vadai  taip pat aptarė galimybes iš Nyderlandų kariuomenės arba kartu su ja įsigyti tam tikros ginkluotės ir kitus klausimus.

„Nyderlandai nori būti pirmose gretose jei kalba pasisuks apie Aljanso gynybą“, – susitikime su Lietuvos kariuomenės vadu pabrėžė generolas T. Middendorpas. Jis taip pat išreiškė paramą Lietuvos ir kitų NATO rytinių valstybių susirūpinimui dėl saugumo situacijos regione bei pabrėžė, kad Nyderlandai imsis visų būtinų priemonių sąjungininkų saugumui sustiprinti. Kaip pavyzdį, svečias pateikė savo kariuomenės ryžtą jau šiemet ženkliai prisidėti prie steigiamų NATO ypač greito reagavimo pajėgų – skirti į jų sudėtį brigados dydžio vienetą.

Gen. mjr. J. V. Žukas padėkojo Nyderlandų kariuomenės vadui už galimybę mūsų priešlėktuvinių sistemų „Stinger“ operatoriams kelti kvalifikaciją Nyderlanduose ir išreiškė viltį, kad olandų karių Lietuvoje sulauks ne tik, kaip planuota, 2017 m. vykdant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, bet ir iki to drauge su mūsų kariais treniruojantis sausumoje.

„Sąjungininkių solidarumas, kaip ir realūs veiksmai, yra raktas į mūsų ryžtą veikti nedelsiant. Būtų klaidinga tikėtis, kad nieko nedarymas Rytų Europoje atgrasymo prasme, ateityje palengvins regioninio saugumo situaciją“, – kviesdamas Nyderlandų kariuomenę prisidėti prie rotuojamų vienetų dislokavimo pratyboms Lietuvoje svečiui sakė gen. mjr. J. V. Žukas.

Nyderlandų Karalystės kariuomenė yra ilgametė Lietuvos kariuomenės partnerė. Lietuvos kariuomenė iš olandų yra įsigijusi įvairios karinės transporto ir specialios paskirties technikos, kariai ne kartą drauge dalyvavo įvairiose tarptautinėse pratybose Lietuvoje bei užsienyje, olandų Karališkųjų oro pajėgų kariai bei naikintuvai 2005 m. yra vykdę NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi