Lietuvoje

2015.02.26 15:45

Buvusiam LKF vadovui kaltinimai lieka galioti, kitiems – švelninami ir naikinami

BNS2015.02.26 15:45

Prokuratūra tyrime dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo kai kuriems įtariamiesiems visiškai panaikino kaltinimus, o kai kuriems kaltinimus perkvalifikavo.

Prokuratūra tyrime dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo kai kuriems įtariamiesiems visiškai panaikino kaltinimus, o kai kuriems kaltinimus perkvalifikavo.

Tuo metu buvusiam Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui anksčiau pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo organizavimo, piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu organizavimo lieka galioti.

„Nutraukta atskirų asmenų atžvilgiu, nes nesurinkta pakankamai duomenų [kaltei pagrįsti], ir trijų asmenų atžvilgiu buvo perkvalifikuotos veikos“, – BNS ketvirtadienį sakė tyrimą kontroliuojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė.

Advokatės Dianos Dūdienės atžvilgiu tyrimą nutraukė Generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi prašymą nutraukti bylą dėl jai pareikštų įtarimų sukčiavimu ir piktnaudžiavimu.

Verslininkei Dalia Kuklierienei šioje byloje liko vienintelis įtarimas – ji įtariama tik papirkimu. Verslininkei įtarimai yra pareikšti ir dar keliose iš šio tyrimo išskirtose bylose – jas nagrinėja teismai.

Panevėžio miesto merui konservatoriui Vitalijui Satkevičiui įtarimai perkvalifikuoti į tarnybinių pareigų neatlikimą, toks pats kaltinimas yra pateiktas ir dar dviem savivaldybės darbuotojams.

Ikiteisminis tyrimas vyksta toliau. Tyrimas buvo pradėtas dar 2013 metų pradžioje kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Tyrimui vadovaujanti prokurorė A. Gališanskytė BNS yra sakiusi, kad bylos tyrimas užtruko, nes buvo atliekamas LKF 2010–2011 metų ūkinės-finansinės veiklos tyrimas.

„Specialistams reikėjo įvertinti daugybę finansinių dokumentų. Po to su tomis išvadomis reikia susipažinti mums“, – teigė prokurorė.

Be to, įtariamieji dažnai skundė ikiteisminio tyrimo veiksmus teismui. Siekiant įvertinti skundą pagrįstumą, teismas neretai pareikalaudavo perduoti jam visą bylos medžiagą, kurią sudaro 38 tomai.

Įtariama, kad prieš 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės „Via Unica“ viešbutį „Romantic“. Viešbučio „Romantic“ savininkė – D. Kuklierienė.

Anot teisėsaugininkų, 2010 metais tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip 2 mln. litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18