Lietuvoje

2015.02.26 13:51

STT farmacininkų korupcijos tyrime suimti „Valentis Pharma“ darbuotojai

15min.lt, LRT.lt2015.02.26 13:51

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) korupcinės schemos sukūrimu ir daugiau nei 100 Lietuvos medikų papirkimu įtaria Lietuvos kapitalo farmacijos bendrovės „Valentis Pharma“ darbuotojus. Šiauliuose suimtos dvi šios bendrovės darbuotojos.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) korupcinės schemos sukūrimu ir daugiau nei 100 Lietuvos medikų papirkimu įtaria Lietuvos kapitalo farmacijos bendrovės „Valentis Pharma“ darbuotojus. Iš vienuolikos sulaikytų šios įmonės darbuotojų teismas leido suimti tris, pranešė STT.

Kitiems sulaikytiems įtariamiesiems, atlikus jų apklausas ir neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, atsižvelgiant į būtinumą, pritaikytos švelnesnės kardomosios priemonės, teigia STT.

Kaip praneša 15min.lt, Šiaulių apylinkės teisme Šiauliuose suimtos „Valentis Pharma“ darbuotojos Rita Tarasevičienė ir Sandra Žainienė. Prokuroras reikalavo suimti įtariamąsias mėnesiui.

Teismas S. Žainienę leido suimti 15 parų, o R. Tarasevičienę – 10 parų. Suėmimo klausimas buvo svarstomas kelias valandas. Su didelės apimties medžiaga norėjo susipažinti bylos dalyviai.

Antradienį STT pareigūnai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje sulaikė 11 neskelbiamos farmacijos kompanijos darbuotojų, pranešė STT. 15min.lt išsiaiškino, kad tai Kaune veikianti kompanija „Valentis Pharma“.

Įtariama, kad šios farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydytojais.

Tikėtina, kad už neteisėtą atlygį gydytojai rekomendavo pacientams įsigyti brangius įmonės produktus ir nesiūlė konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.

Nuo pat susikūrimo įmonių grupė „Valentis“ augo ir turi padalinius Šveicarijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Čekijoje, Bulgarijoje. Pagrindinė kompanijos būstinė yra Kaune.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.