Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Išankstiniuose rinkimuose – didesnis aktyvumas

BNS 2015.09.08 13:45

Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet kol kas aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais.

Balsuodami iš anksto savivaldybių tarybų rinkimuose rinkėjai šiemet kol kas aktyvesni nei per praėjusius rinkimus 2011 metais.

Per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 1,22 proc. (30,9 tūkst.) rinkėjų. Aktyviausiai iš anksto balsuota Zarasų ir Lazdijų rajonuose (maždaug po 3,2 proc.), mažiausiai aktyvūs kol kas buvo Mažeikių rajono rinkėjai (0,66 proc.), rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.

Tuo metu per praėjusius rinkimus savo valią per pirmą išankstinio balsavimo dieną buvo pareiškę 0,81 proc. (21,4 tūkst. rinkėjų). Aktyviausi tuomet buvo Birštono ir Pagėgių rinkėjai – maždaug po 3 proc. balsavusių jau per pirmą išankstinio balsavimo dieną.

Ketvirtadienis – paskutinė diena rinkėjams, norintiems iš anksto pareikšti savo valią savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose. Savo balsą atiduoti galima visose Lietuvos savivaldybėse iki 20 valandos. Taip pat ketvirtadienį tęsiamas balsavimas specialiuose paštuose – čia balsuoja ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose esantys rinkėjai, taip pat atliekantys karo tarnybą, esantys karinėse misijose užsienyje. Balsavimas specialiuosiuose paštuose vyks ir penktadienį.

Penktadienį prasidės balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi, arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų, sostinės Žirmūnų apygardoje, kur renkamas parlamentaras vietoj į Europos Komisiją dirbti išvykusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, – 42 tūkst. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi