captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rinkimai virto turgumi – policija gavo 63 pranešimus, kad įvairios partijos perka balsus

Viena joniškietė vaizdo kamera užfiksavo įtartiną procesą Joniškio išankstiniuose savivaldos rinkimuose. Vargiai aplinkoje besiorientuojantys piliečiai ėjo balsuoti pulkais. Vėliau būreliais traukė į namų kiemus, kur čia laukiantiems jaunuoliams atidavė balsavimo įrodymus. Vargetos turėjo užbraukti Darbo partijos sąrašo konkrečius numerius bei balsuoti šios partijos keliamą merą. Policija visoje Lietuvoje gavo 63 panašaus siužeto pranešimus. Pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Viena joniškietė vaizdo kamera užfiksavo įtartiną procesą Joniškio išankstiniuose savivaldos rinkimuose. Vargiai aplinkoje besiorientuojantys piliečiai ėjo balsuoti pulkais. Vėliau būreliais traukė į namų kiemus, kur čia laukiantiems jaunuoliams atidavė balsavimo įrodymus. Vargetos turėjo užbraukti Darbo partijos sąrašo konkrečius numerius bei balsuoti šios partijos keliamą merą. Policija visoje Lietuvoje gavo 63 panašaus siužeto pranešimus. Pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai.

Rinkėjus vežė, girdė ir mokėjo už balsus

Vasario 25 dieną policija gavo 63 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

10 val. 44 min.Elektrėnuose  gautas rinkimų komisijos narės pranešimas, kad Elektrinės g., pastate yra papirkimu įtariamas asmuo, kuris papirkinėja rinkėjus. Sulaikytas ir į areštinę uždarytas 41-erių metų vyras.

14 val. 8 min. gautas pranešimas, kad Kelmėje, Vytauto Didžiojo g., galimai perkami rinkėjų balsai. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis informavo apie galimą balsų pirkimą, apie kurį atsitiktinai sužinojo Kelmės rajono savivaldybės Liolių seniūnijos seniūnas.

Seniūnas merą informavo, kad Kelmės gyventojas savo automobiliu į Kelmės rajono išankstinę rinkiminę apylinkę atvežė du Kelmės rajono Liolių seniūnijos Šlyžiškės kaimo gyventojus, kurie jo prašymu balsavo už Valstiečių partiją ir merą. Į Kelmės r. PK atvesdinti 57-erių metų, 47-erių metų, 38-erių metų, 18-os metų ir 39-erių metų vyrai, kurie apklausti.

15 val. 43 min. gautas pranešimas, kad apie 13 val. 30 min. Pagėgiuose, Geležinkelio g., pastebėtas automobilis „Ford Focus“. Nuo jo link Pagėgių centro ėjo du asmenys, kurie, prieš tai pavartoję alkoholinių gėrimų, ėjo balsuoti. Balsų pirkimu įtariama 55-erių metų  moteris.

17 val. 4 min. gautas kandidatės į Joniškio rajono savivaldybės merus valstietės Rimantės Misiūnienės pranešimas, kad vasario 25 d. apie 15 val. iš matymo pažįstamas asmuo paprašė 37-erių metų vyro balsuoti be atlygio už Darbo partijos kandidatą į Joniškio rajono savivaldybės merus Gintarą Gadliauską.

Kandidatė pateikė kompaktinę plokštelę su vaizdo įrašu apie galimai užfiksuotus pažeidimus, susijusius su trukdymu pasinaudoti rinkimų teise. Siekiant objektyvaus tyrimo, ši baudžiamoji byla vasario 26 dieną perduota tirti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjams.     

15 val. 20 min. gautas pranešimas, kad Varėnoje, Laisvės g., prie savivaldybės garažų stovi automobilis „VW Passat“, o parduotuvės  kieme – raudonos spalvos autobusiukas, kuriais atvežti balsuoti asmenys ir gali būti papirkinėjami rinkėjai.

Nustatyta, kad 55-erių metų vyras siūlė rinkimuose balsuoti už Lietuvos laisvės sąjungos atstovus ir jų kandidatą Nr.1 – Rimantą Radžių, žadėdamas už tai atlygį.

16 val. 42 min. gautas pranešimas, kad apie 16 val. Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., į rinkiminę apylinkę atvežti žmonės, kuriems buvo pažadėtas atlygis už balsą.

Nustatyta, kad vasario 25 d. apie 15 val. į Šilutės rajono rinkiminę apylinkę buvo atvežti 19-metė ir 22-ejų metų merginos, 62-ejų metų ir 34-erių metų vyrai ir 55-erių metų moteris, kuriems už tai, kad balsuos už kandidatą socialdemokratų sąraše, buvo pažadėtas 5 eurų atlygis. Įtariamas 42-ejų metų vyras sulaikytas.

Pričiupo ir nufilmavo

„Pati balsavau ir pastebėjau, kad du sunkiai besiorientuojantys žmonės pabrėžtinai reikalavo lapelio, įrodančio, kad jie balsavo“, – pasakojo įvykio liudininkė.

Ji teigė, kad visada balsuoja,  tačiau nebuvo net pagalvojusi prašyti balsavimą įrodančio lapelio.

„Man jis atrodo nereikalingas, todėl kilo įtarimas, kodėl kai kuriems jis toks brangus“, – pasakojo įvykio liudininkė.

Netrukus jai tapo akivaizdu, kad į rinkimus suvargę žmonės atvežami organizuotai – automobiliais. Jie kone konvejeriu eina balsuoti ir visi kaip vienas reikalauja tai įrodančio lapelio.

Vieną tokį balsavusį pulkelį moteris nusekė. Žmonės eidami ginčijosi. Vienas užsiminė apie pinigus. Kitas riktelėjo, kad ne ten einama – reikia eiti prie ketvirto namo.

Sutartoje vietoje prie automobilio laukė jaunuolis, kuris surinko iš pulkelio balsavimo įrodymus. Netrukus kitas jaunuolis atvedė dar vieną balsuotoją su lapeliu rankoje.

Drąsi moteris filmavo ir klausinėjo, ką čia susirinkę žmonės daro. Lapelius surinkęs jaunas vyras padrikai tikino, kad pats netrukus eis balsuoti ir jam pasidarė smalsu, kaip atrodo tie lapeliai. Dėl to juos ir renka. Tikino, kad čia visi asmenys yra pažįstami.

„Kokio velnio aš balsuoju ir gilinuosi į kandidatų nuopelnus? Juk rinkimus laisvai gali laimėti kažkuris politinis lavonas ar dvasinis invalidas, kuris pasinaudos pasekmių nesuvokiančiais jaunuoliais ir sąžinę pragėrusiais vargšais. Kažkas iš kandidatų akivaizdžiai perka balsus, paversdamas rinkimus turgumi“, – piktinosi moteris.

Už balsą – 8 eurai

Dar vienas panašus incidentas nutiko netoliese. Viena moteris atpažino du kaime šalia Joniškio gyvenančius išgerti mėgstančius piliečius.

Netrukus tuos pačius žmones jau prabalsavusius pamatė sėdinčius melsvame „VW Sharan“ automobilyje, stovinčiame klubo „Žilvinas“ aikštelėje, priešais savivaldybės pastatą. Automobilyje sėdėjo dar keli panašaus gyvenimo būdo žmonės.

„Žmogus nubalsuoja ir tiesiu taikymu eina prie automobilio kitapus gatvės, sėdasi ant galinės sėdynės.

Keista, kaip tie neblaivūs žmonės taip organizuotai elgiasi. Iš kur toks pilietiškumas – juk ramiai galėtų balsuoti tikrąją rinkimų dieną savo kaime. Apie įvykį pranešiau policijai“, – pasakojo joniškietė.

Moteris tyčia užkalbino automobilyje sėdinčius pažįstamus. Pradėjo girti automobilį, klausė, ar galima nufotografuoti.

Netrukus vairuotojas užuodė klastą ir pareiškė, kad fotografuoti nieko negalima. „O ką, ar negaliu žmonių į rinkimus atvežti“, – teisinosi jis.

Neoficialiais duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną į Joniškio rajono savivaldybę iš miesto ir aplinkinių kaimų organizuotu galėjo būti atvežta apie pusšimtis tokių balsuotojų

Buvo prasitarta, kad kai kuriems už balsą pakako aštuonių eurų. Taip pat užfiksuota, kad vargetos turėjo užbraukti Darbo partijos sąrašo konkrečius numerius bei balsuoti šios partijos keliamą merą.

 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Merų ir savivaldybių tarybų rinkimai

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close