Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: besikeikiantys politikai vargu ar verti žmonių pasitikėjimo

BNS 2015.09.08 13:45

Keiksmažodžius vartojantys politikai vargu ar verti žmonių pasitikėjimo, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) premjeras Algirdas Butkevičius.

Keiksmažodžius vartojantys politikai vargu ar verti žmonių pasitikėjimo, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) premjeras Algirdas Butkevičius.

„(...) kiekvienas žmogus tikriausiai turi įvertinti, kad politikas, kuris vartoja keiksmažodžius, manau, vargu, ar galima traktuoti, kad jis vertas žmonių pasitikėjimo. Taip jis parodo asmenines vertybes, savo kultūrą, savo moralę“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Prieš savivaldos rinkimus viešai paskelbti garso įrašai, kuriuose girdėti, kaip socialdemokratų kandidatas į Alytaus merus ir dabartinis meras Jurgis Krasnickas keikdamasis svarsto, kaip pavogti milijoną, o LSDP kandidatas į Kaišiadorių tarybą Algimantas Radvila keiksmažodžius vartoja kalbėdamas telefonu.

„Aš perpratau mechanizmus, aš manau arba sėsiu, arba užsidirbsiu bent keturis milijonus iš karto. (...) STT, FNTT, tegul seka ir dirba. Tai suprask mane kaip žmogų teisingai, aš linkęs sužaisti „va bank“. Kai (necenzūrinis žodis) milijoną, minimum tai aš manau STT, FNTT, aš iš jų išsipirksiu“, – įraše, kuriame gausu necenzūrinių žodžių, teigia vyras. Prie įrašo duodama nuoroda, kad kalba Alytaus meras.

A.Butkevičius teigė, kad J. Krasnickui partijos Etikos ir procedūrų komisija jau skyrė papeikimą.

„(...) o kad ponas A. Radvila yra socdemas, praktiškai beveik niekas iš mūsų partijos nežinojo. Žmones į partija priima patys skyriai su dviejų partijos bičiulių rekomendacija. Partijoje, kurioje yra per 20 tūkst. narių, pasakyti, kad tikrai visi yra šventieji, visi yra labai aukštos moralės, kultūros.... vargu, ar galima deklaruoti vienoje ar kitoje partijoje, kad tokie susirinkę, tikrai to nėra“, – kalbėjo LSDP pirmininkas.

„Aišku, kad gaila, kad tokie dalykai pasirodo viešoje erdvėje ir skamba iš žmonių, kurie eina tokias atsakingas pareigas kaip Alytaus meras, lūpų. Man tai išvis yra nesuvokiama“, – sakė A. Butkevičius.

Anot jo, partijos etikos sargai, sulaukę, prokurorų išvados dėl J. Krasnicko pasisakymų, grįš prie jo klausimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.