Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.25 18:20

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl rinkėjų papirkimo

BNS 2015.02.25 18:20

Trečiadienį pasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldos rinkimuose, policija pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.

Trečiadienį pasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldos rinkimuose, policija pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.

Iki 17 val. gauti 25 pranešimai apie galimus pažeidimus per rinkimus, BNS pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Nemeikaitė.

Ikiteisminius tyrimus pradėjo Elektrėnų, Kelmės policijos pareigūnai ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Elektrėnų policija gavo rinkimų stebėtojos pranešimą, kad pastate Elektrinės gatvėje yra galbūt rinkėjus balsus perkanti asmuo. Pirminiais policijos duomenimis, 41 metų vyras rinkėjus bandė papirkti jiems siūlydamas 5 eurus, jis ragino balsuoti už visuomeninį rinkimų komitetą „Mūsų kraštas“. Vyras uždarytas į areštinę.

Kelmėje policija dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo sulaikė 49 metų vyrą, BNS pranešė Telšių apskrities vyriausiojo policijos atstovė spaudai Aušra Blaževičienė.

„14.08 val. gauta informacija, kad Kelmės mieste galbūt bandoma papirkti du rinkėjus“, – BNS sakė ji.

Tauragės apskrities policija atlieka tyrimą dėl pranešimo, 1959 metais gimusi moteris trukdė pasinaudoti rinkimų teise.

Dėl visų šių atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 172 straipsnį – dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią gali pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali visose Lietuvos savivaldybėse trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos. Taip pat trečiadienį prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose – čia balsuoja ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose esantys rinkėjai, taip pat atliekantys karo tarnybą, esantys karinėse misijose užsienyje. Balsavimas specialiuosiuose paštuose vyksta trečiadienį-penktadienį jų darbo valandomis.

Vėliau šią savaitę penktadienį prasidės balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi, arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Zarasuose sulaikytas balsavimo biuletenį išsinešęs asmuo

Zarasuose policijos pareigūnai sulaikė asmenį, kuris išankstinio balsavimo metu išsinešė biuletenius iš balsavimo salės.

Apie šį pažeidimą informavo net kelios partijos nurodydamos, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą pažeidęs asmuo – Mindaugas Bikulčius. Tai BNS patvirtino Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Vitalis Kutkauskas.

„Asmuo buvo sulaikytas, jam surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir jis paleistas. Pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 144 eurų“, – sakė V. Kutkauskas.

Kokią bausmę skirti pažeidėjui, dar spręs teismas.

V. Kutkauskas taip pat tvirtino, jog policija neturi duomenų, kad pažeidėjas biuletenį išsinešė veikiamas kurio nors rinkimų dalyvio ar politinės partijos atstovų.

Zarasų rajono rinkimų komisijos atstovai teigia daugiau pažeidimų neužfiksavę.

Tuo metu Mažeikių rajone Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į merus Lina Rimkienė pareiškė, kad buvo dingusi pakuotė su tūkstančiu biuleteniu. Ji BNS tvirtino, jog pakuotė netrukus atsirado kanceliarinėse šiukšlėse.

„Laimei, nespėta pasidalyti – iš tos pakuotės nebuvo dingęs nė vienas biuletenis. Toje pačioje apygardoje lygiai toks pat atvejis buvo užfiksuotas ir per prezidento rinkimus“, – tikino ji.

Tuo metu savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė tikino, kad biuleteniai niekur nebuvo dingę ir tuo galėjo įsitikinti skaičiavime dalyvavęs TS-LKD atstovas.

„Visi biuleteniai tvarkomi vienoje patalpoje, svetimų žmonių tose patalpose nebuvo. (...) Visi biuleteniai yra gauti, sutikrinti, jokio trūkumo nerandame“, – nurodė A. Purauskytė.

Trečiadienį vyksta išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų, o Vilniuje – ir Seimo nario rinkimuose.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų, sostinės Žirmūnų apygardoje, kur renkamas parlamentaras vietoj į Europos Komisiją dirbti išvykusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, – 42 tūkst. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi