Lietuvoje

2015.02.25 14:38

Po abejotinų teisėjų vaišių traukiasi Apeliacinio teismo kancleris

LRT.lt2015.02.25 14:38

Šią savaitę paviešinus, kad aukšto rango teisėjai vakarieniavo verslininko kavinėje, kur jiems buvo užsakyti muzikantai ir teikiamos simbolinės dovanos, atsistatydina šias vaišes esą organizavęs Lietuvos apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas.

Šią savaitę paviešinus, kad aukšto rango teisėjai vakarieniavo verslininko kavinėje, kur jiems buvo užsakyti muzikantai ir teikiamos simbolinės dovanos, atsistatydina šias vaišes esą organizavęs Lietuvos apeliacinio teismo kancleris Juozas Akstinas.

Kaip teigiama šio teismo išplatintame pranešime, teismo pirmininkas Egidijus Žironas priėmė J. Akstino prašymą jį atleisti iš pareigų, trečiadienis yra paskutinė jo darbo diena.

„Jaučiuosi atsakingas šioje situacijoje, nes būtent aš buvau tas žmogus, kuris pasiūlė vakarienės vietą teismo kolektyvui, minint teismų įkūrimo jubiliejų šių metų sausio 9 d. Dėl šios vakarienės apmokėjimo fakto kilus abejonių ir STT pradėjus tyrimą, nusprendžiau trauktis iš pareigų, – Apeliacinio teismo pranešime cituojamas J. Akstinas. – Manau, taip pasielgtų bet kuris teismo darbuotojas, kurio veiksmai keltų abejonių dėl teismo reputacijos. Tikiu, kad atsakingoms institucijoms baigus tyrimą, visos abejonės bus išsklaidytos.“

E. Žironas, A. Ufarto (BFL) nuotr.

Teismo pirmininkas E. Žironas, dalyvavęs abejonių dėl etikos sukėlusiose vaišėse, pritarė J. Akstino sprendimui.

„Manau, kad jis, priimdamas sprendimą, adekvačiai įvertino susiklosčiusią situaciją“, – teismo pranešime cituojamas E. Žironas.

Pranešime teigiama, jog E. Žironas žada dėti „visas pastangas, siekdamas susidariusią situaciją iki galo išaiškinti kuo greičiau“.

Penktadienį klausimas dėl teisininkų, tarp kurių, portalo delfi.lt žiniomis, buvo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų, elgesio bus aptariamas Teisėjų tarybos posėdyje.

Sausio 9-ąją Kaune buvo minimas Lietuvos apeliacinio teismo ir apygardos teismų atkūrimo dvidešimtmetis. Po oficialiosios šventės dalies svečiai išsiskirstė, tačiau dalis nuvyko į Kaišiadorių rajone esančią kavinę „Pas Radvilą“, kuri priklauso verslininkui Algimantui Radvilai.

„Pas Radvilą“ teisėjams grojo muzikantai, jiems buvo įteiktos simbolinės dovanos – duona ir kalendoriai. Pastarąjį faktą patvirtino ir Apeliacinio teismo pirmininkas E. Žironas.

Apie tai, kad teisėjai puotavo A. Radvilos kavinėje, Specialiųjų tyrimų tarnyba sužinojo iš policijos pareigūnų – į juos kreipėsi du muzikantai, koncertavę užeigoje. Jie policijai pasiskundė, kad už pasirodymą verslininkas jiems nesumokėjo sutarto honoraro, antradienį pranešė dienraštis „Lietuvos rytas“.