Lietuvoje

2019.04.01 15:27

Linkevičius: po rinkimų provakarietiška Ukrainos kryptis nesikeis

papildyta
Saulius Jakučionis, BNS2019.04.01 15:27

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pareiškė, kad provakarietiška Ukrainos kryptis neturėtų pasikeisti po šioje šalyje vykstančių prezidento rinkimų.

„Drįsiu prognozuoti, kad iš esmės neturėtų pasikeisti Ukrainos politika“, – žurnalistams Palangoje po susitikimo su Vidurio ir Šiaurės Europos šalių užsienio reikalų ministrais sakė L. Linkevičius.

„Visi kandidatai (...) nežadėjo keisti politikos iš principo. Manau, kad yra požiūriai dėl kovos su korupcija, kiti dalykai, labiau susiję su vidaus darbotvarke, bet kalbant apie išorės veiksmus, apie požiūrį į šalies ateitį, principinį provakarietišką požiūrį, ji iš principo yra tokia pati“, – kalbėjo jis.

Antrajame Ukrainos prezidento rinkimų ture susirungs komikas Volodymyras Zelenskis ir perrinkimo siekiantis šalies vadovas Petro Porošenka, rodo tarpiniai rezultatai ir sekmadienį balsavusių rinkėjų apklausos.

Pasak L. Linkevičiaus, Lietuva turi padėti Ukrainai nepaisant problemų ir iššūkių, „kurių jiems tikrai nėra per mažai“.

„Be jokios abejonės, pirmiausia esame pasiruošę dirbti su šalimi, mes tikrai nežiūrime į kokias nors personalijas. Ten, kur ypač jie rodys pažangą, ten, kur matysime progresą, tai dar labiau padėsime tose srityse, niekada nepamiršdami, kad ši šalis vykdo reformas tuo metu, kai vyksta kariniai veiksmai“, – teigė ministras.

Lietuva yra skyrusi Ukrainai humanitarinės paramos, ginkluotės už milijonus eurų ir yra aktyvi šalies rėmėja tarptautinėje bendruomenėje.

Kijevas į Vakarus vėl atsigręžė 2014-aisiais, kai po masinių protestų iš šalies buvo priverstas išvykti prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, atsisakęs pasirašyti Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutartį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt