Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: tegu socialdemokratai daugiau nemoralizuoja kitiems politikams

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) nusprendus neaukoti savo partijos nario Alytaus mero Jurgio Krasnicko, Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė šios partijos nariams pataria tuomet neauklėti kitų politikų.

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) nusprendus neaukoti savo partijos nario Alytaus mero Jurgio Krasnicko, Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė šios partijos nariams pataria tuomet neauklėti kitų politikų.

Jurgis Krasnickas į skandalą įsivėlė ir Etikos ir procedūrų komisijai aiškintis turėjo po to, kai svetainėje „Youtube.com“ buvo patalpintas įrašas neva su mero samprotavimais, kaip jis rado būdą apeiti sistemą ir pavogti ne vieną milijoną.

„Aš perpratau mechanizmus, aš manau arba sėsiu, arba užsidirbsiu bent keturis milijonus iš karto. (...) Tai suprask mane kaip žmogų teisingai, aš linkęs sužaisti „va bank“, – įraše, kuriame gausu necenzūrinių žodžių, teigia vyras. Prie įrašo duodama nuoroda, kad kalba Alytaus meras.

„Tai jų partijos vidinis klausimas, bet tokiu atveju jie tegu daugiau nemoralizuoja kitiems politikams, jeigu patys nepriima sprendimų“, – trečiadienio rytą „Žinių radijui“ LSDP Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą J. Krasnickui skirti papeikimą komentavo parlamento vadovė.

L. Graužinienė nesiėmė vertinti, kokio rimtumo bausmė yra papeikimas, tačiau tikėjosi, kad teisėsauga paviešins visus skandalingus Alytaus mero įrašus ir tuomet bus aiškiau, kas iš tiesų vyko. Seimo Pirmininkės teigimu, kiek jai teko girdėti interviu po komisijos posėdžio, J. Krasnickas dėl tokio savo poelgio nelabai gailisi.

Alytaus meras Jurgis Krasnickas. B. Barausko (BFL) nuotr.

„Mano vertinimo čia nebegali būti. Sekmadienį įvertins rinkėjai ir tikiuosi, kad rinkėjai tikrai atsižvelgs į tai, kaip koks meras myli Lietuvą, tai yra labai svarbu. (...) Rinkėjai baudžia politikus ir turbūt sekmadienį jie tai padarys“, – teigė L. Graužinienė nesiryžusi prognozuoti, ar J. Krasnickas bus perrinktas antrai kadencijai.

Antradienio vakarą posėdžiavusi valdančiosios LSDP Etikos ir procedūrų komisija, apsvarsčiusi J. Krasnicko pasisakymus, jam skyrė papeikimą. Esminis veiksnys, kodėl nebuvo nuspręsta siūlyti prezidiumui J. Krasnicko braukti iš partijos, buvo faktas, kad dar negautas galutinis atsakymas dėl įrašo autentiškumo.
 

Anykščių meras Sigutis Obelevičius. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Tuo tarpu komentuodama kitą skandalą, kai perrinkimo siekiantis Anykščių meras, konservatorius Sigutis Obelevičius priverstas aiškintis, kodėl viešėjo pas teisėsaugai gerai žinomą prostitutę, o partijos pirmininkas Andrius Kubilius tai vertina kaip rinkimų provokaciją, L. Graužinienė sakė, kad kiekvieni gina savus.

„Labai greiti moralizuoti, tačiau ginti savus taip pat puola. Nežinau, šie rinkimai kažkaip atsidūrė vyrų ir moterų santykių aiškinimosi kontekste, matėme, kad ne vienas toks atvejis yra – ir Anykščių, ir vakar vėl buvo paviešinta Alytuje...(....) Tai nežinau, čia gal tokie rinkiminiai elementai, negaliu pasakyti“, – svarstė ji.

L. Graužinienė juokaudama sakė, kad „politikai irgi žmonės, o vyrų akys žvelgia į gražias moteris“, nors sutiko, kad politikai visuomenei turėtų būti pavyzdys, asmuo, atėjęs į politiką, privalo atitinkamai elgtis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.