Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prasideda išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose

BNS2015.09.08 13:45

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią gali pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią gali pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali visose Lietuvos savivaldybėse trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos.

Vilniaus miesto savivaldybėje trečiadienio rytą balsuojančiųjų nebuvo itin daug, neilgos eilutės susiformavo tik pačioje balsavimo pradžioje, bet netrukus po 8 val. jų neliko.

„Manome, kad per pietus ateis daugiau. Pirmą dieną visada būna mažiau, žmonės turi priprasti ir suprasti, kad turi ateiti į rinkimus“, – BNS sakė Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Eugenija Ibianskienė.

Ji priminė, kad per išankstinį balsavimą trečiadienį ir ketvirtadienį balsuoti galima bet kurioje savivaldybėje – nebūtinai toje, kurios tarybą ir merą renki.

„Pirmame aikšte balsuoja visa Lietuva, visos 60 apygardų, o Vilniaus miestą specialiai padarėme atskirai, kadangi vis tiek didžioji dalis gyventojų yra vilniečių. Ir taip yra kiekvienoje savivaldybėje, galite ir jūs nuvažiavusi iš Vilniaus balsuoti Joniškyje ar Klaipėdoje. Bet taip bus tik tas dvi dienas – vasario 25 ir 26“, – teigė E. Ibianskienė.

Jos teigimu, kol kas pažeidimų aplink Vilniaus savivaldybę neužfiksuota.

„Kol kas nėra pažeidimų čia, aplink savivaldybę, o mieste neturime kada pastebėti“, – sakė moteris. Ji pažymėjo, kad stebėti aplinką ir pranešti apie pastebėtus pažeidimus yra visų darbas.

Taip pat trečiadienį prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose – čia balsuoja ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose esantys rinkėjai, taip pat atliekantys karo tarnybą, esantys karinėse misijose užsienyje. Balsavimas specialiuosiuose paštuose vyksta trečiadienį-penktadienį jų darbo valandomis.

Vėliau šią savaitę penktadienį prasidės balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi, arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų, sostinės Žirmūnų apygardoje, kur renkamas parlamentaras vietoj į Europos Komisiją dirbti išvykusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, – 42 tūkst. rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.