Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.01 12:50

Nausėda: kai kūriau pinigų politikos programą, ponas Skvernelis buvo Policijos akademijos asistentas

ELTA 2019.04.01 12:50

Kandidatas į prezidentus ekonomistas Gitanas Nausėda atsakė į premjero Sauliaus Skvernelio kritiką. Vyriausybės vadovas teigė, kad G. Nausėda yra drąsus žmogus dalyvaudamas rinkimuose, nes neturi politinės patirties ir nori tapti aukščiausia šalies galva – prezidentu. G. Nausėda, atsakydamas į kritiką patvirtino, kad dešimt metų yra dirbęs valstybės tarnyboje, o liūdniausia, pasak jo, kad premjeras eina į diskusiją tam visai nepasiruošęs.

„Tuo metu, kai 1999 metais aš kūriau pinigų politikos programą, ponas Skvernelis buvo Policijos akademijos asistentas. Ir turbūt nelabai domėjosi tuo, kas vyksta Lietuvoje. Tai paprašyčiau jo pagalbininkų parinkti jam ilgesnį (mano. – ELTA) CV, kuris prasidėtų nuo 1992 metų, kai aš grįžau iš Vokietijos ir dešimtmetį dirbau įvairiose valstybės tarnybose“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė G.Nausėda.

„Gaila, kad ponas S. Skvernelis eina šitaip nepasiruošęs, jis turėtų surinkti bent minimalią informaciją savo diskusijoms“, – tvirtino jis.

G. Nausėda, komentuodamas šią situaciją, teigė, kad nereikėtų į kandidatų kompetenciją žiūrėti per Leonido Brežnevo „sąstingio“ laikotarpio prizmę.

„Lyg Brežnevo laikais, kai žmogus, išsitarnavęs nuo žemiausios pozicijos, visada žiūrėjęs į burną savo viršininkams, tada jau gyvenimo pabaigoje tampantis kažin kuo. Mes turime iškreiptą vaizdą apie prezidento vaidmenį ir padėtį visuomenėje“, – kalbėjo G. Nausėda.

Premjeras interviu Eltai teigė, kad bene didžiausią nuostabą ir net nerimą jam kelia G. Nausėdos sprendimas dalyvauti šalies vadovo rinkimuose. Premjero nuomone, ekonomistas neturi patirties ir kompetencijų, kad galėtų atsakingai eiti prezidento pareigas. Jo teigimu, prasmės neturi ir G. Nausėdos deklaruota tarpininkavimo tarp konfrontuojančių partijų iniciatyva. „Tai finansinio tarpininkavimo įprotis“, – tvirtina premjeras.

„O dėl pono Nausėdos apskritai sudėtinga kalbėti. Jis neturi jokios patirties, nėra niekur dirbęs, vadovavęs didesniam negu 2 ar 3 žmonių kolektyvui, sunkiai išmano, kas yra valstybės valdymas, valstybės tarnyba, kaip veikia biurokratinis aparatas, iš esmės neturi patirties nė vienoje iš sričių, kurios pagal Konstituciją yra prezidento atsakomybėje. Nei užsienio politikoje... Čia jo patirtis nulinė. Tas pats kalbant apie teisėsaugą, krašto gynybą. (...) Manau, kad jis tiesiog neturi patirties. Ir nerimą kelia labai drąsus jo žingsnis – neturint jokios patirties iššokti į aukščiausią poziciją šalyje“, – kalbėjo premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi