Lietuvoje

2015.02.24 21:00

Stebėti paukščius Dusios ir Metelio ežeruose bus galima naujame apžvalgos bokšte

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.24 21:00

Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojams statomi apžvalgos bokštai. Nuo šiol stebėti paukščius Dusios ir Metelio ežeruose bus galima užlipus į naują apžvalgos bokštą.

Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojams statomi apžvalgos bokštai. Nuo šiol stebėti paukščius Dusios ir Metelio ežeruose bus galima užlipus į naują apžvalgos bokštą.

Penkiolikos metrų apžvalgos bokštas iškilo tarp didžiausių ir skaidriausių ežerų Pietų Lietuvoje – Metelio ir Dusios, Metelių regioninio parko teritorijoje. Šie ežerai suteikia ilgalaikį poilsį didžiausiam migruojančių vandens paukščių būriui Dzūkijoje.

„Čia yra labai vertinga Kemsinės pieva, Metelio ežeras, čia nuo liepos mėnesio ežero įlankoj peri paukščiai, gulbės. Vaizdai gražūs, Metelių kraštovaizdžio draustinis matosi, kitoje pusėje ežero – Papėčių piliakalnis. Kraštovaizdis pakankamai įvairus“, – tvirtina Metelių regioninio parko direktorius Ramūnas Krugelis.

„Kemsinės pievoje pavasarį bus galima pamatyti didelę įvairovę paukščių. Parskris pempės, baltieji garniai, gervės, baubliai, pilkosios žąsys. Juos ne tik galima bus pamatyti, bet išgirsti ir jų nuostabius balsus“, – teigia Metelių regioninio parko reindžeris Artūras Pečkys.

Nuo naujo penkiolikos metrų aukščio apžvalgos bokšto atsiveria įspūdinga aplinkinių vietovių panorama, todėl tikimasi daugiau turistų. Pernai Metelių regioninio parko lankytojų centro gamtos ekspoziciją aplankė beveik septyni tūkstančiai turistų.

„Vietos bendruomenei taip pat bus naudinga – kuo daugiau poilsiautojų, turistų, tuo daugiau tikimybės, kad nupirks jų paslaugas: ir kaimo turizmo sodyboms ir žvejams“, – tikisi Lazdijų turizmo informacijos centro direktorė Roma Stulgienė.

Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengta 14 apžvalgos bokštų, dar tris planuojama įrengti šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.