Lietuvoje

2019.04.01 11:57

Prasidėjo: savaitgalį ugniagesiai vyko gesinti 140 žolės gaisrų

BNS 2019.04.01 11:57

Šį savaitgalį nuo penktadienio iki sekmadienio ugniagesiai 140 kartų vyko gesinti žolės gaisrų.

Iš viso šiemet jau kilo 660 tokių gaisrų, per juos išdegė 824 ha atvirų teritorijų, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Šeštadienį Širvintų rajone esančiame Meižių kaime gesindamas liepsnojusią žolę kojas apdegė žmogus, jis buvo išvežtas į gydymo įstaigą. Šio gaisro metu išdegė 3 ha pernykštės žolės. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo medinę pirtį.

Penktadienį apie 20 val. Alytaus rajone, Skiturių kaime, pelkėje užsiliepsnojo švendrai. Per gaisrą išdegė apie 6 ha šių augalų. Po valandos toje pačioje seniūnijoje, Bambininkų kaime, pelkėje liepsnojo dar 2,5 ha švendrų.

Penktadienį ugniagesiai vyko į 22 atvirų teritorijų gaisrus, jų metu išdegė 27 ha žolės. Aštuonis kartus vykta į iškvietimus Vilniaus apskrityje, penkis – Alytaus, keturis – Šiaulių, du kartus – Utenos, po vieną – Tauragės, Marijampolės ir Kauno apskrityse.

Šeštadienį tokių iškvietimų buvo 72, išdegė 166 ha žolės. 44 kartus vykta į iškvietimus Vilniaus apskrityje, po penkis – Panevėžio ir Kauno, Utenos ir Šiaulių – po keturis, Alytaus ir Marijampolės – po tris, Tauragės ir Telšių apskrityse – po du kartus.

Sekmadienį gauti 56 iškvietimai, išdegė 75 ha žolės. 28 kartus vykta į Vilniaus apskritį, dešimt – į Kauno, po tris kartus – Alytaus, Panevėžio, Šiaulių ir Tauragės apskritis, po du – į Telšių ir Marijampolės, po vieną – į Klaipėdos ir Utenos apskritis.