Lietuvoje

2012.12.22 12:47

Nemokamų šakų žmonės ėmė ir sau, ir kaimynams

Jau ketvirtus metus prieš didžiąsias metų šventes miškininkai žmonėms dalija tūkstančius eglių šakų. Jie sako pastebintys, kad ir savivaliautojų miškuose mažėja. 

Jau ketvirtus metus prieš didžiąsias metų šventes miškininkai žmonėms dalija tūkstančius eglių šakų. Jie sako pastebintys, kad ir savivaliautojų miškuose mažėja.

Nemokamų eglių šakų laukiantys klaipėdiečiai pagrindinėje uostamiesčio aikštėje būriavosi gerokai iki jas atvežant.

„Mes pensininkai, laiko turime. Ateiname, palaukiame. Parsinešime, pasidžiaugsime, papuošime“, – teigė kalbinta moteris.

„Eglutė kainuoja 25 litus, o jai jau ketvirtis šimto. Nelabai ką tenupirksi už tiek, bet vis tiek pinigas“, – skaičiavo kita klaipėdietė

Šakos iš priekabų tirpo greitai – žmonės griebė po kelias – ne tik į namus, bet ir laiptinę papuošti ar kaimynams padovanoti.

„Be eglės tai nėra, atrodo, nei šv. Kalėdų, jeigu nekvepia egle namuose. Ar ne tiesa?“ – svarstė nemokamų šakų atėjusi moteris.

Miškininkai džiaugiasi galėdami jau ketvirtus metus padėti žmonėms susikurti šventinę nuotaiką. Be to, sako pastebintys, kad ir savivaliautojų, kurie eglutes miškuose kerta nelegaliai, mažėja.

„Šitas yra tikrai pastebima, nes ir rizikuoti nebeapsimoka, kai už eglę gali tekti mokėti dešimteriopai ir dar baudą. Ta eglė pasidaro per brangi. Žinoma, vieną pastebėjau pakeliui nukirstą eglutę, tad negalima sakyt, kad to visai nėra“, – sakė Klaipėdos girininkas Ričardas Staponkus.

Miškininkų akcija surengta visų didžiųjų miestų aikštėse – po namus penktadienį žmonės išsinešiojo daugiau kaip 100 tūkstančių eglišakių.