Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.24 12:52

Lenkijos ministras: turime skatinti Lietuvos lenkų įsitraukimą į Lietuvos valstybingumą

BNS 2015.02.24 12:52

Lenkija turi dėti pastangas dėl Lietuvos lenkų teisių, bet kartu skatinti jų įsitraukimą į Lietuvos valstybingumą, pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Grzegorzas Schetyna.

Lenkija turi dėti pastangas dėl Lietuvos lenkų teisių, bet kartu skatinti jų įsitraukimą į Lietuvos valstybingumą, pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Grzegorzas Schetyna.

Tokią poziciją jis išsakė, atsakydamas į Lenkijos laikraščio „Dziennik Gazeta Prawna“ klausimą „kaip atrodo Lenkijos santykiai su Lietuva provokacijų dėl „Vilniaus Liaudies Respublikos“ fone“.

„Tai provokacija, įrašoma į apmaudo, sudėtingų santykių, sudėtingos istorijos ir savivaldos rinkimų kontekstą. Apie tai kalbamės su lietuviais. Mes turime ieškoti, kas mus galėtų jungti. Mes negalime visą laiką įsižeidinėti. Mes turime dėti pastangas dėl Lietuvos lenkų teisių, tačiau kartu skatinti jų įsitraukimą į  Lietuvos valstybingumą“, – sakė Lenkijos ministras.

Lenkija ne kartą priekaištavo Lietuvai dėl lenkų tautinės mažumos teisių, visų pirma, pavardžių rašybos ir dvikalbių gatvių ir vietovardžių pavadinimų lentelių.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kuri rinkimuose tradiciškai dalyvauja kartu su rusų partija, tiek Vilniuje, tiek Varšuvoje sulaukė kritikos dėl Kremliui palankios pozicijos.

Lietuvos prokurorai vasario pradžioje pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Facebook“ sukurtos paskyros „Vilniaus liaudies respublika“, įtariamųjų kol kas nėra.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena 200 tūkst. lenkų, jie sudaro 6,6 proc. visų šalies gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi