Lietuvoje

2015.02.24 10:37

Teisingumo ministerijai narių sąrašus pateikė 13 partijų

LRT.lt2015.02.24 10:37

Teisingumo ministerija primena, kad, vadovaujantis Politinių partijų įstatymu, visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.

Teisingumo ministerija primena, kad, vadovaujantis Politinių partijų įstatymu, visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus.

Jei partija sąrašo nepateikia iki kovo 1 d. ar pagal pateiktą sąrašą bus nustatyta, kad jame yra mažiau nei 1000 narių, ji negali pretenduoti į iš valstybės biudžeto skiriamus asignavimus ir dalyvauti rinkimuose, rašoma pranešime spaudai.

Iki šios dienos 13 partijų Teisingumo ministerijai jau pateikė savo narių sąrašus. Tai jau padarė kelios didžiosios Lietuvos partijos, pavyzdžiui, Lietuvos socialdemokratų partija, partija Tvarka ir teisingumas, Darbo partija, Lietuvos žaliųjų partija.

Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą.

Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos per epaslaugos.lt portalą. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose.

Politinių partijų įstatymas numato, kad partijoje kol kas, t. y. iki 2015 m. pabaigos, turi būti ne mažiau kaip 1000 narių. Nuo 2015 m. gruodžio 14 d. partijos privalės turėti ne mažiau kaip 2000 narių.

Taip pat partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti. Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 41 partija (4 iš jų yra pradėta likvidavimo procedūra), kurių bendras narių skaičius siekia daugiau kaip 115 tūkstančių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.