Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentės patarėjas: gerai, kad priešrinkiminiai skandalai išlenda

BNS 2015.09.08 13:45

Gerai, kad prieš rinkimus žmonės yra informuojami ne tik apie gerąsias, bet ir tamsiąsias kandidatų puses, tokių skandalų, atsižvelgiant į kandidatų skaičių, galėtų būti ir daugiau, sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

Gerai, kad prieš rinkimus žmonės yra informuojami ne tik apie gerąsias, bet ir tamsiąsias kandidatų puses, tokių skandalų, atsižvelgiant į kandidatų skaičių, galėtų būti ir daugiau, sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė.

„Yra natūralu, kad esame rinkimų tiesioje ir esame užversti ne tik reklaminiais lankstinukais, ne tik parodoma fasadinė pusė, nupudruoti plakatai miestų stenduose. Bet kai turime per 15 tūkst. kandidatų, kai dėl 60 savivaldybių merų varžosi per 400 kandidatų, į viešumą, be abejo, išlenda ir dalykai, kurių politikai nenorėtų rodyti. Ir tai yra gerai, gerai, kad jie išlenda. Kai tiek kandidatų, dar, galima sakyti, kad per mažai dar tų skandalų“, – vertindamas kelis pastaruosius skandalus dėl merų „Žinių radijui“ sakė prezidentės patarėjas.

Pasak jo, moralinę kartelę šią savaitę brėš patys rinkėjai, todėl matant „pilną paveikslą“, o ne tik politikų viešųjų ryšių suformuotas įvaizdį, rinkėjams bus lengviau pasirinkti.

Kalbėdamas apie prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvą rengti įstatymų pataisas, kurios užkirstų kelią masiniam ir įtarimų dėl poveikio rinkėjams keliančiam gyvenamosios vietos perregistravimui, jis pripažino, kad pataisos rinkimams įtakos neturės, nes Seimui bus pateiktos tik pavasario sesiją.

„Be abejonės, įstatymo pataisoms priimti reikia laiko – reikia Seimo, reikia procedūrų. Tačiau ir šiems rinkimams yra svertai, kuriuos reikia išnaudoti. Tuos svertus turi Vyriausioji rinkimų komisija, kuri ne tik organizuoja rinkimus, bet ir vykdo jų priežiūrą, kontroliuoja. Tai tą kontrolę ir reikia užtikrinti, kad tokios manipuliacijos dėl gyvenamosios vietos nevyktų, ypač, kai stebimi tūkstantiniai migravimo atvejai ar kai vienu adresu registruojasi dešimtys rinkėjų“, – sakė jis.

Socialdemokratai antradienį svarstys dabartinio Alytaus mero, taip pat kandidatuojančio ir šiuose rinkimuose, Jurgio Krasnicko galimus pasisakymus viešai paskelbtuose įrašuose, kuriuose kalbama apie milijono vogimą, naudojama daug necenzūrinių žodžių. Pats J. Krasnickas neneigia, kad žodžiai gali būti jo, tačiau tvirtina, jog įrašai yra sumontuoti. Įrašus žiniasklaidai prisipažino paviešinusi buvusi Alytaus teatro direktorė Laura Radzevičiūtė.

Pirmadienį delfi.lt taip pat paskelbė įrašą, kuriame neidentifikuojama moteris pasakoja apie neva teiktas seksualines paslaugas Anykščių merui konservatoriui Sigučiui Obelevičiui. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) vadina šiurkščia provokacija. Pats meras neneigia, jog su moterimi buvo susitikęs, tačiau tvirtina jai tik skolinęs pinigų ištikus bėdai, o vėliau moteris skolą esą grąžino.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi