Lietuvoje

2019.03.30 19:42

Čiurlionio vardu – neaiškūs sandoriai su ūkininkais

Dovilė Lisauskaitė , Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.30 19:42

Lietuvoje įvairių organizacijų, turinčių kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardą, yra kelios dešimtys. Viena jų – „Čiurlionio fondo investicijos“ – užsitraukė ūkininkų nemalonę. Šie skundžiasi, kad fondas, žadėdamas jiems pagalbą institucijose, susijusiose su Žemės ūkio ministerija, reikalavo iš jų paramos. Fondo atstovai atsisakė situaciją komentuoti, Žemės ūkio ministerija nuo šio fondo atsiriboja.

Lietuvoje kompozitoriaus M. K. Čiurlionio vardu pavadintų organizacijų, populiarinančių jo kūrybą, registruota apie 20. Vienai jų metamas sukčiavimo šešėlis.

Kaltinimus meta ūkininkai, teigiantys, kad „Čiurlionio fondo investicijų“ atstovai žadėjo jiems pagalbą su Žemės ūkio ministerija susijusiose institucijose, jeigu šie solidžiomis sumomis parems fondo veiklą.

Plungės rajono ūkininkas Romas Grauslys pasakojo, kad prieš metus jam paskambino moteris, prisistačiusi Žemės ūkio ministerijos darbuotoja, ir paprašė susitikti.

„Kitos dienos ryta atvyko juodu BMW dama su gėlėm ir saldainiais, žmonai įteikė nuo valdžios. Pokalbis vyko, daugiau kalbėjo ji, psichologiškai paveikė girdama, kad sėkmingas ūkis, gerai gyvenat, gerai įsikūrę“, – pasakojo R. Grauslys.

Vyras sako nė pats nepajuto, kaip pasirašė su „Čiurlionio fondo investicijų“ finansinės veiklos vadove Julija Sakalauskaite paramos sutartį. Ūkininkas pasižadėjo pervesti 500 eurų. Paaiškėjus, kad fondo atstovė neturi nieko bendro su Žemės ūkio ministerija, ūkininkas pinigų nepervedė.

„Prieš mėnesį ji vėl paskambino. Ji kažką ten sukalbėjo, kad jūs nevykdote sutarties. Sakom, mes ją jau pamiršom ir išmetėm, o ji pasakė kad primins, ir po 3-4 dienų atėjo antstolės raštas, kuriame pažadėta paramos suma jau tampa turtine prievole“, – kalbėjo R. Grauslys.

Ūkininkas kreipėsi į policiją ir Žemės ūkio ministeriją, kuri sako sulaukusi maždaug 10 stambių ūkininkų skambučių.

„Visi ūkininkai kalba apie Čiurlionio fondą, o ar tai vienas ir tas pats – sunku patikrinti. Dar pasakoja, kad moteris atvažiuoja su darbo pažymėjimu, Seimo pažymėjimu. Mašinoje sėdi kitas žmogus, kai kas sako, kad tai politikas“, – komentavo žemės ūkio ministro atstovė spaudai Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Ministerija, negavusi bent vieno oficialaus skundo, tyrimo nepradės, bet atkreipia dėmesį, kad jokių renginių susijusių su bet kokiu M. K. Čiurlionio vardą turinčiu fondu nevykdo.

„Čiurlionio fondo investicijų“ finansinės veiklos vadovė J. Sakalauskaitė situaciją komentuoti atsisakė, tik pareiškė, kad kreipsis į teismą dėl šmeižto. Policija yra gavusi 2 pranešimus, susijusius su šia istorija.

Žinios. Gabrielius Landsbergis: nerimo dėl artėjančių rinkimų nejaučiame

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.