Lietuvoje

2019.03.30 16:51

Alytaus viešajame transporte bus įdiegti elektroniniai bilietai

BNS2019.03.30 16:51

Alytaus viešajame transporte artimiausiu metu bus įdiegti elektroniniai bilietai.

Alytaus miesto savivaldybės taryba kovą pritarė siūlymui, pagal kurį internetu ar kasose bilietus įsigyti ir pasipildyti gyventojai galės nuo balandžio 17 dienos, o iš vairuotojo įsigyti nuo gegužės 1 dienos.

Iš vairuotojo įsigyjami bilietai alytiškiams šiek tiek brangs – taip siekiama paskatinti kuo daugiau keleivių bilietais apsirūpinti iš anksto.

„Siūloma nedidinti esamų bilietų kainų, tačiau siekiant skatinti bilietus įsigyti elektroniniu būdu, iš vairuotojo perkami ar pildomi visų rūšių bilietai siūlomi brangesni, nes tai yra papildomos vairuotojo darbo sąnaudos, nepatogumas ir kitų keleivių gaišatis“, – rašo tarybos sprendimo rengėjai.

Iš anksto įsigyjamas standartinis bilietas kainuos 60 centų ir suteiks galimybę nemokamai persėsti. Iš vairuotojo perkami bilietai alytiškiams bus dešimčia centų brangesni.

Numatyta, kad korteles elektroniniams bilietams iki rugsėjo pabaigos alytiškiai galės įsigyti nemokamai, vėliau jos kainuos tris eurus. Planuojama į apyvartą išleisti 10 tūkst. tokių kortelių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.