Lietuvoje

2015.02.20 16:29

Panevėžio ligoninės vadovas į laisvę paleistas už 10 tūkst. eurų užstatą

BNS2015.02.20 16:29

Neskaidriais pirkimais įtariamas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas penktadienį paleistas į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą ir buvo nušalintas nuo pareigų.

Neskaidriais pirkimais įtariamas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas penktadienį paleistas į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą ir buvo nušalintas nuo pareigų.

Jam skirtos dar dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas, BNS informavo Generalinės prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

Baigiantis mėnesio trukmės kardomajam suėmimui, prokuratūra nusprendė nesikreipti į teismą dėl jo pratęsimo.

Anksčiau laiko paleisti I. Dorošą siekė jo advokatas – aukštesnės instancijos teismui buvo paduotas skundas dėl suėmimo paskyrimo, tačiau jis buvo atmestas.

Bylos tyrimą kuruojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė penktadienį kreipėsi į teismą dėl I. Dorošo nušalinimo nuo pareigų. Prokurorės prašymas buvo patenkintas – ligoninės vadovas nuo pareigų nušalintas šešiems mėnesiams.

Sausį Generalinė prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą pradėjo įtarę, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vykdant viešuosius pirkimus, susijusius su statybos ir remonto darbais, medicininės įrangos tiekimu, galėjo būti piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi.

Kelių asmenų, susijusių su šiais viešaisiais pirkimais, darbo ir gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.